Načítavanie údajov ...

Tatran si potrebuje z Lisabonu odniesť požičané

Po reprezentačnej prestávke sa k slovu opäť dostanú aj európske hádzanárske pohárové súťaže. V Lige majstrov mužov 2018/2019 sa začne odvetná časť C-skupiny, v ktorej účinkuje aj Tatran Prešov. Hneď na jej úvod čaká Šarišanov vzhľadom k vývoju boja o dve postupové priečky zrejme kľúčový duel. Zverenci trénera Slavka Golužu nastúpia v sobotu o 19.30 h SEČ v portugalskom Lisabone proti domácemu Sportingu CP (rozhodujú Srbi Boričič a Markovič), ktorému majú čo odplácať. Práve Lisabončania boli poslednými súpermi Prešovčanov v LM. V Tatran handball aréne si hostia 13. októbra vybojovali víťazstvo 30:27, vďaka ktorému si na 2. mieste v tabuľke vypracovali pred slovenským šampiónom dvojbodový náskok.

„Do Lisabonu ideme s tým, aby sme sa pobili o dobrý výsledok. Oproti prvému vzájomnému zápasu musíme zlepšiť obranu, zhustiť ju na lopte. Musíme byť agresívni na deviatke, čo sme v prvom zápase nerobili. V útoku potrebujeme hrať trochu trpezlivejšie. Šance pred zápasom sú vyrovnané 50 ku 50,“ tvrdí na klubovom webe tréner Tatrana Slavko Goluža.

Prešovčania sa v sobotu pokúsia prerušiť dvojzápasovú sériu prehier v LM, pred Sportingom totiž tiež doma nestačili na Čechovských Medveďov (27:28). Ďalšie zaváhanie by už len ťažko naprávali. „Bude to náročný zápas. Stále máme niekoľko kľúčových hráčov zranených, ale necestujeme s tým, že by sme stratili nejakú nádej. Pokúsime sa vyhrať. Na konci prvého zápasu to boli naše chyby, ktoré nás stáli úspech, nie súperova dobrá hra. Ak znížime počet týchto chýb, môžeme uspieť. Vieme, ako hrá súper, poznáme aj svoje silné stránky. Verím, že strelíme viac gólov ako Sporting,“ uviedol chorvátsky ľavoruký kanonier Bruno Butorac.

Prešovčania odcestovali do dejiska stretnutia vo štvrtok, v druhom vzájomnom dueli týchto družstiev na európskej scéne ešte nebudú k dispozícii dlhodobo zranení Lukáš Urban a Dominik Krok. „Všetci si uvedomujeme, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Pozor si musíme dať na súperove spojky, ako aj na ich spoluprácu s pivotom. Rýchle majú aj krídla. Sporting je silný tím, ktorému máme čo vracať. Náš cieľ je odniesť si z Portugalska dva body,“ poznamenal český krídelník Tomáš Číp.

Kým hráči Tatrana po reprezentačných povinnostiach nemali ligové povinnosti, hádzanári Sportingu si v stredu predohrali súboj najvyššej portugalskej súťaže, v ktorej potvrdili líderskú pozíciu domácou výhrou nad Madeirou 34:29.

Ďalšie dva zápasy 6. kola C-skupiny sú na programe v nedeľu 4. 11. a stretnú sa v nich Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) – Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.) a HC Metalurg Skopje (Maced.) – Čechovskí Medvedi (Rus.).

Program 6. kola C-skupiny Ligy majstrov hádzanárov 2018/2019:
sobota 3. 11.:
19.30 h Sporting CP Lisabon (Portug.) – Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Marko Boričič a Dejan Markovič zo Srbska
nedeľa 4. 11.:
15.10 h Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) – Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.)
17.00 h HC Metalurg Skopje (Maced.) – Čechovskí Medvedi (Rus.)

Tabuľka:
1. Bjerringbro-Silkeborg 5 4 0 1 168:135 8
2. Sporting 5 4 0 1 152:137 8
3. Prešov 5 3 0 2 137:128 6
4. Čechovskí Medvedi 5 2 0 3 133:138 4
5. Besiktas 5 2 0 3 127:142 4
6. Metalurg 5 0 0 5 122:159 0

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022