Tri góly Lancz pri výhre Mosonmagyaróváru na úvod EL

Napriek množstvu odložených stretnutí sa aj v úvodnom týždni nového kalendárneho roka hrali stretnutia zahraničných ligových súťaží, resp. európskych pohárov, v ktorých mala zastúpenie aj slovenská hádzaná.

Rostov zdolal v ruskej lige Zvenigorod 32:26 a poistil si vedúcu priečku v A-skupine tabuľky ruskej ligy, v ktorej má na konte len jednu prehru. Klub, v ktorom ako asistent trénera pôsobí Tomáš Hlavatý, počas víkendu predstavil aj v Lige majstrov. Hádzanárky Rostova nestačili na lídra A-skupiny prestížnej súťaže, keď doma podľahli dánskemu Esbjergu 25:27, hoci v polčase mali k dobru trojgólový náskok 15:12.

Úspešný vstup do skupinovej fázy Európskej ligy žien má za sebou Mosonmagyaróváros, ktorý si poradil s francúzskym Besanconom 38:30 aj s trojgólovým príspevkom slovenskej spojky Barbory Lancz.

Poľský Koszalin, kde pôsobí brankárka Alexandra Ivanicja, podľahol domácemu družstvu Kobierzyce 23:31, čo bola v najvyššej poľskej súťaži jeho tretia prehra za sebou.

Posledný tím rakúskej ligy UHC Eggenburg siahal na bodový zisk proti Feldkirchu, ale tím trénera Tibora Csóku po polčasovom vedení napokon prehral tesne 28:29. Jeho hráčka Barbora Králová sa nezapísala do štatistík.

Potrebné dve body si z palubovky družstva Herzogenbuchsee odniesli hádzanárky Kreuzlingenu, za ktoré skórovala Petra Škoricová trikrát zo šiestich pokusov. Na konte mala aj jedno vylúčenie a jednu technickú chybu. Jej spoluhráčka Mária Olšovská sa gólovo nepresadila ani pri jednej zo svojich dvoch striel. V súboji o priebežnú 2. priečku uspel Nottwil, ktorý zdolal LC Brühl Handball 26:22, z čoho bol smutný člen realizačného tímu družstva hostí Ľubomír Švajlen.