Načítavanie údajov ...

Turnaj v Chebe pre Slovenky testom pred kvalifikáciou MS

Po piatich tréningoch v Šali sa slovenská hádzanárska reprezentácia žien vydá v stredu na cestu do Chebu. Západočeské mesto bude od štvrtka 22. do soboty 24. novembra 2018 dejiskom 45. ročníka medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb. Okrem Slovenska a domáceho Češka sa na ňom predstavia aj Chorvátsko a Švajčiarsko. V prípade českého a chorvátskeho výberu ide o účastníkov blížiacich sa majstrovstiev Európy 2018 vo Francúzsku, švajčiarsky a slovenský tím sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. Slovenské hádzanárky v nej budú od 30. 11. do 2. 12. bojovať v Šali o účasť v play-off so súperkami z Kosova, Izraela a Ukrajiny.

„Myslím si, že to bude dobrý turnaj. Som rád, že nás po rokoch pozvali a opäť nadviažeme na tradíciu, keď slovenská reprezentácia bola pravidelným účastníkom podujatia. Čakajú nás kvalitní a podľa môjho názoru z hľadiska sily ideálni súperi. Chceme dať šancu všetkým hráčkam a rozložiť záťaž. Turnaj nám poslúži aj na vyriešenie posledných otáznikov v zostave do obrany i útoku,“ povedal kormidelník hádzanárok Slovenska Ján Packa.

Jeho zverenky si postupne zmerajú sily s Chorvátkami (22. 11. o 19.00 h), Švajčiarkami (23. 11. o 17.00) a domácimi Češkami (24. 11. o 15.00). „Samozrejme, chceme uhrať dobré výsledky, ale v prvom rade je to príprava na kvalifikáciu,“ dodal k ambíciám tréner SR, ktorý má počas tohto týždňa prípravy v Šali a následne na turnaji k dispozícii 16-členný káder. Z rodinných dôvodov v ňom chýba michalovská spojka Tetyana Fiľková-Trehubová, ktorá sa pridá k reprezentačným spoluhráčkam začiatkom nasledujúceho týždňa.

Rakúsko ako víťaz lanského 44. ročníka nebude v Chebe obhajovať prvenstvo. Slovensko má na konte tri triumfy (1999, 2000 a 2007), ktoré dosiahlo zhodne pod vedením trénera Tomáš Kuťku. Reprezentantky SR na troch predchádzajúcich ročníkoch podujatia neštartovali, naposledy sa na ňom prestavili v roku 2014, keď družstvo vtedajšieho kouča Dušana Poloza skončilo na poslednej 4. priečke.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v Chebe (22. – 24. 11.):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Julia Kučerová (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Patrícia Wollingerová (Iuventa Michalovce)

Program 45. ročníka medzinárodného turnaja žien „O štít mesta Cheb“ (22. – 24. 11. 2018):
štvrtok 22. 11.: Česko – Švajčiarsko (17.00 h), Chorvátsko – Slovensko (19.00 h)
piatok 23. 11.: Švajčiarsko – Slovensko (17.00), Česko – Chorvátsko (19.00)
sobota 24. 11.: Švajčiarsko – Chorvátsko (13.00), Česko – Slovensko (15.00)

Autor: SITA, Foto: Czech Handball

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022