V II. bundeslige boj klubov Slovákov o postup

V druhej nemeckej lige hádzanárov pokračujú kluby Slovákov v boji o postupové priečky. Štvrtý Eisenach si predlžil víťazné ťaženie. Proti Dessau (23:22) si zabezpečil víťazstvo v poslednej minúte, Martin Potisk vystrelil raz a bol bez gólu. Naopak, druhý Hamm-Westfalen prišiel v úplnom závere gólom z pokutového hodu o triumf na pôde Grosswalstadtu. Matej Mikita mal pri remíze 27:27 na konte dve vylúčenia. Nordhorn-Lingen na 3. pozícii sa dotiahol na rozdiel bodu, keď po štyroch prehrách zabral naplno proti Ludwigshafenu (28:23) a tiež je v hre v boji o postup do I. bundesligy. Dominik Kalafut strelil v drese Nordhornu jeden gól z dvoch pokusov a odsedel si jedno vylúčenie.
AEK Atény aj v druhom finále gréckej ligy ťahal za kratší koniec. Na palubovke Olympiacosu prehralo družstvo Juraja Briatku tesne 21:22, hoci po polčase viedlo 12:9.
V prvom semifinále rakúskej ligy nestačilo družstvo MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou na favorizované Hypo Niederösterreich, s ktorým doma prehralo 20:28.
Rostov, kde pôsobí Tomáš Hlavatý ako asistent trénera, vyhral prvé semifinále najvyššej ruskej súťaže na palubovke Togliatti 43:30.