Načítavanie údajov ...

V Petrohrade kvalifikačná derniéra, Slováci chcú proti Rusom nadviazať na pozitíva zo stredy

Zápasy záverečného 6. kola má počas víkendu pred sebou 32 účastníkov II. fázy kvalifikácie hádzanárov o postup majstrovstvá Európy mužov 2020 vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku. V boji o účasť na kontinentálnom šampionáte sa už vyjasnilo aj v 7. kvalifikačnej skupine, z ktorej s určitosťou postúpia Maďari a Rusi. Na druhej strane naisto budú na ME 2020 absentovať Slováci. Reprezentanti SR zakončia svoje účinkovanie v nedeľu 16. júna od 18.00 h SEČ stretnutím v Petrohrade proti ruskému tímu (rozhodujú Jovič a Arnautovič z Bosny a Hercegoviny). Bude to pre nich druhé vystúpenie pod taktovkou nového kouča Petra Kukučku, ktorý absolvoval premiéru v stredu v Šali, kde jeho zverenci potrápili Maďarov. Už istým víťazom skupiny po dobrom výkon napokon podľahli 20:21.

„Dúfam, že stredajší vydarený zápas bude pre chalanov motiváciou, nie je dôvod, aby to bolo inak. Pozrieme si a doladíme niektoré veci, s ktorými sme mali proti Maďarom problémy. Budem rád, keď podáme rovnaký dobrý bojovný výkon ako v Šali proti Maďarom,“ zaželal si Kukučka pred piatkovým odchodom do Ruska.

Slováci majú čo súperovi odplácať, na jeseň 2018 totiž s Rusmi nešťastne prehrali doma v Prešove (21:22). V Petrohrade budú chcieť nadviazať na šalianske vystúpenie proti Maďarom. „Bolo by dobré odohrať podobne vydarený zápas ako v stredu, nech dokončíme tento zraz v pozitívnom duchu, nech si nemáme čo vyčítať. Po zmene na trénerskom poste som cítil zmenu, ktorá sa prejavila na atmosfére. Každý bol pozitívny a koncentrovaný, to od nás vyžaduje nový kouč na tréningoch, počas sledovania videa i počas stretnutí,“ pochvaľoval si priaznivú atmosféru v reprezentačnom družstve jeden z najskúsenejších Slovákov v kádri Ľubomír Ďuriš. V podobnom duchu sa vyjadril aj Marek Kováčech: „Tréningy boli dobré, rovnako taktická príprava, takže ja som s nástupom nového trénera spokojný.“

Rusi si zaistili postup vo štvrtok výhrou v Taliansku (30:23), čiže budú na tom rovnako ako ich nedeľňajší súperi. Ani jednému tímu už v tomto dueli nepôjde o zisk miestenky. „Ide o to znovu využiť príležitosť na zapracovanie mladých hráčov, aby sa nadýchli atmosféry v mužskej hádzanej. Dúfam, že zabojujeme o čo najlepší výsledok,“ dodal Kováčech, ľavoruký krídelník využiteľný aj na spojke.

Slovenskí hádzanári sú po 5. kole síce bez bodu, ale do Ruska pocestujú s odhodlaním zmeniť túto nelichotivú bilanciu. „Myslím si, že keď si zoberieme príklad zo zápasu s Maďarmi a budeme rovnako bojovať, tak máme určitú šancu nejaký bodík získať. Určite to bude ťažšie, keďže hráme u súpera. Máme za sebou veľmi dobrý duel, ale teraz nemôžeme poľaviť. Od stredajšieho výkonu sa môžeme odraziť. Do Ruska ideme zabojovať,“ vyjadril sa pre agentúru SITA na ľavej spojke hrajúci talent Jakub Prokop.

Kukučka so svojím asistentom Radoslavom Antlom budú mať k dispozícii rovnaký káder ako v predchádzajúcom zápase. Vo výprave do Petrohradu je 16 hráčov.

V rovnakom čase sa bude hrať v nedeľu aj druhý duel 7. skupiny, v ktorom Maďarsko privíta v Kecskeméte Taliansko.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na zápas kvalifikácie ME 2020 proti Rusku v Petrohrade (16. 6.):
Brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica),
Krídla: Marek Kováčech (1. VfL Postupim/Nem.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Dávid Michalka (MHK Piešťany), Tomáš Bogár (HC Sporta Hlohovec)
Spojky: Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Korbel (HC ROBE Zubří/ČR), Jakub Prokop, Kristián Halla (obaja ŠKP Bratislava), Patrik Hruščák, Vladimír Guzy (obaja Košice Crows)

Program záverečného 6. kola 7. skupiny:
nedeľa 16. 6.
PETROHRAD
18.00 h SELČ Rusko – Slovensko, rozhodujú Aleksandar Jovič a Nedim Arnautovič z Bosny a Hercegoviny
KECSKEMÉT
18.00 h Maďarsko – Taliansko

Tabuľka:
1. Maďarsko 5 4 1 0 129:106 9 – istota postupu
2. Rusko 5 3 1 1 128:112 7 – istota postupu
3. Taliansko 5 2 0 3 117:140 4
4. Slovensko 5 0 0 5 109:125 0

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022