Načítavanie údajov ...

V Prešove teraz bez zápasov Ligy majstrov s PSG i Barcelonou

Sviatok hádzanej na Slovensku sa odkladá. Tatran handball aréna mala byť tento týždeň dejiskom dvoch stretnutí Ligy majstrov. Prešovská hala sa mala stať prechodným domovom ukrajinského tímu Motor Záporožie v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži mužských klubov. Situácia sa v uplynulých dňoch vzhľadom na vývoj vojnového konfliktu na Ukrajine, ktorú vo štvrtok napadlo Rusko, podstatne zmenila.

Prešovský klub na svojom webe informoval, že napriek maximálnemu úsiliu a snahe všetkých zainteresovaných strán sa napokon avizované zápasy európskych veľkoklubov v centre Šariša nateraz neuskutočnia. Ukrajinský Motor Záporožie bojujúci ešte o postup do play-off mal v utorok 1. marca od 20.45 h hostiť v dohrávke 11. kola Paríž St. Germain aj s hviezdnym Dánom Mikkelom Hansenom či s bývalým prešovským hráčom Dainisom Krištopansom a vo štvrtok 3. marca od 18.45 h privítať v 13. kole Barcu obhajujúcu triumf v LM.

Aktuálna situácia neumožňuje tímu HC Motor Záporožie vycestovať na zápasy do Prešova. Klub požiadal o zváženie preloženia stretnutí. „Vedenie, tréneri a hráči HC Motor ďakujú za podporu a pomoc nášmu klubu pri organizovaní odložených zápasov a pripravovaných podujatí na neutrálnom ihrisku v Prešove. Zo strany vedenia Európskej hádzanárskej federácie (EHF), HC Motor, HC Tatran Prešov sa spravilo všetko pre odohranie stretnutí. S ľútosťou vám však oznamujeme, že z dôvodu zavedenia stanného práva v krajine a nepriateľských aktivít v celej Ukrajine nemôže HC Motor vycestovať na zápasy Ligy majstrov 1., 3. a 10. marca 2022. Tím pokračuje v tréningovom procese v Záporoží a naďalej funguje v prístupnom formáte. Zvážte preloženie zápasov,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku HC Motor Záporožie.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022