Načítavanie údajov ...

V prvom zápase prehra junioriek proti Francúzsku

Slovensko-Francúzsko 21:28

Slovenské hádzanárske juniorky podľahli vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v maďarskom Györi francúzskym obhajkyniam prvenstva 21:28, keď si favoritky vypracovali rozhodujúci náskok už v prvom polčase, v ktorom získali 9-gólové vedenie (16:7). V druhom dejstve mladé Slovenky rozdiel v skóre mierne skorigovali. Ďalším súperom družstva trénerky Zdeny Rajnohovej v základnej A-skupine bude v piatok od 20.30 h. tím Ruska, ktorý si na úvod šampionátu poradil so Slovinskom.

“Do zápasu sme vstupovali podať čo najlepší výkon. Na začiatku zápasu sme sa trápili v útočnej fáze,možno aj rešpekt zo súpera. My sme však nemali čo stratiť.Aj napriek prehre sme dokázali v zápase vydržať 60. min a bojovať do samého konca . Som spokojná ako hračky pristúpili k zápasu. Škoda nevyužitých presiloviek. Určite si všetko ale s dievčatami preberieme a budeme sa snazit odstrániť chyby,ktorých sme sa dopúšťali.” dodala trénerka Zdena Rajnohová.

Výsledok – A-skupina – piatok:

Slovensko – Francúzsko 21:28 (7:16)

Zostava a góly SR: Kondášová, Poláková, Oláhová – Trepáčová 2, Pustá, Popovcová, Žitňanová, Pastoreková 8, Jagodič 1, Demeter, Brunczvik, Holincová, L. Tomašechová 3, Michálková 3, R. Mészáros, Kóšová 4

pok. hody: 5/3 – 6/5, vylúčené: 3 – 7, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 200 divákov

Autor: SITA, Foto: W19 EHF EURO

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022