V šlágri pri Váhu o gól úspešnejšie hostky

Iuventa predĺžila svoju víťaznú sériu

Očakávaný šláger 5. kola MOL ligy hádzanárok 2020/2021 priniesol drámu až do úplného záveru.
Súboj dvoch najlepších slovenských tímov dlhých ostatných rokov sa skončil víťazstvom hostiek z Iuventy Michalovce, ktoré uspeli na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa 22:21 (15:10).
V prvom polčase sa pri Váhu hralo podľa nôt Zemplínčaniek, ktoré v jeho závere vyhrávali už 15:8. Domáce však dvoma gólmi pred prestávkou vykresali nádej. V druhom dejstve stačilo Šaliankam desať minút, aby skresali rozdiel na jediný gól (15:16). Vyrovnania sa dočkali v 53. min, keď sa presadila ich najlepšia strelkyňa Natália Némethová (20:20). Tá istá hráčka potom vyrovnala aj na 21:21, ale víťazný gól Iuventy dosiahla v 59. min Adriana Holejová. Duslu sa v závere napriek hre v početnej výhode už nepodarilo vyrovnať. Michalovčanky natiahli svoju víťaznú sériu aj u svojho rivala, ktorých ich v lige nezdolal už dva a pol roka.
Iuventa sa posunula v tabuľke na 3. priečku o skóre za DHC Slavia Praha, ktorý v sobotu musel o dva „povinné“ body bojovať do posledných sekúnd. U nováčika zvíťazili 31:30 najmä vďaka streleckému koncertu dua Magdaléna Svobodová – Veronika Galušková.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola MOL ligy hádzanárok 2020/2021:
HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 21:22 (10:15)
Najviac gólov: N. Némethová 7/1, Matušincová 3/1, Pócsíková 3/2 – Popovcová 5, Klučková 5/4, Holejová 4
pok. hody: 7/5 – 6/4, vylúčené: 3 – 5, ČK: 60. Trúnková (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 450 divákov
DHC Plzeň – DHC Slavia Praha 30:31 (19:17)
Najviac gólov: Šmrhová 7, Vlachová a Franzová po 6 – M. Svobodová 12, V. Galušková 11/3

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský