V slovenskom súboji o záchranu v Španielsku radosť v tíme brankára Konečného

Hádzanári Navy nezvládli dôležitý duel v boji o udržanie sa v španielskej Lige Asobal a svoju sériu bez výhry predĺžili už na sedem zápasov. Tím Jakuba Prokopa a Tomáša Smetánku podľahol doma družstvu Puente Genil hladko 20:29. Nedarilo sa slovenskému kanonierovi Navy Prokopovi, ktorý z piatich pokusov ani raz neskóroval. Jeho spoluhráč Tomáš Smetánka dal dva góly z dvoch striel. Brankár Genilu Michal Martin Konečný sa k slovu nedostal, ale tešiť ho mohol aspoň zisk dôležitých dvoch bodov.

V českej extralige dospel boj o miestenku vo finále do piateho zápasu, keď HC Zubří pod vedením Petra Dávida nevyužil prvý postupový mečbal a doma prehral s majstrovskou Plzňou 22:28, a tak je stav série 2:2. V zostave hostí opäť už figuroval Marek Korbel, ale bez gólu na svojom konte.

Polčas trvala nádej nemeckého SC DHfK Lipsko na prekvapenie v I. bundeslige proti THW Kiel. Zverenci aj asistenta trénera Miloša Puteru išli na prestávku za priaznivého stavu 14:13, ale v druhom dejstve už ovládol dianie na palubovke favorit, ktorý triumfoval jednoznačne 31:20. Pre Lipsko to bola tretia prehra za sebou, ale v tabuľke sa drží na 7. mieste.

Štvrté víťazstvo v rade dosiahli hráči nemeckého ThSV Eisenach, ktorí vyhrali na pôde Ludwigshafenu hladko 27:16 a v tabuľke II. bundesligy im patrí 4. miesto. Martin Potisk k tomu prispel dvoma gólmi z troch striel a pridal aj jednu asistenciu.

Hádzanárky Rostova s asistentom trénera Tomášom Hlavatým postúpili do semifinále najvyššej ruskej súťaže, keď nad tímom Dinamo-Sinara po úspešnom prvom zápase 34:22 vyhrali jednoznačne aj vo štvrťfinálovej odvete 36:25.