Načítavanie údajov ...

VELUX EHF FINAL4 2020 sa uskutoční až v decembri

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu COVID-19 Európska hádzanárska federácia (EHF) preložila VELUX EHF FINAL4 na 28.-29. decembra 2020 v kolínskej LANXESS aréne. Vstupenky, ktoré už boli zakúpené, zostávajú v platnosti na decembrové podujatie.

Finálový víkend Ligy majstrov VELUX EHF bol pôvodne naplánovaný na 30.-31. mája, ale v dôsledku globálnej zdravotnej krízy EHF avizovala už o prvom alternatívnom termíne a to 22.-23. augusta 2020.

Pohotovostné plány v počiatočnom štádiu

Prezident EHF Michael Wiederer uviedol, že predstavitelia klubov európskej hádzanej sa minulý týždeň na koordinačnom stretnutí zhodli, že všetci chcú, aby sa EHF FINAL4 2020 uskutočnilo.

Už druhý marcový týždeň EHF stanovilo 22.-23. augusta ako prvý náhradný termín pre VELUX EHF FINAL4.

Za nepretržitého monitorovania krízovej situácie v Európe, ako aj všetkých vládnych opatrení, ako sú zákazy väčších podujatí a cestovné obmedzenia, sa v posledných týždňoch vypracovali pohotovostné plány s miestnymi partnermi, mestom Kolín nad Rýnom a v neposlednom rade LANXESS Arénou, ktorá bola predbežne zarezervovaná na 28.-29. decembra 2020, v prípade ak nebude možné dodržať augustové termíny.

Výkonný výbor EHF na svojej schôdzi 24. apríla rozhodne ako skončí sezóna 2019/20 pre európsku hádzanú. Rozhodnutie bude zahŕňať vyhlásenie o „Road to Cologne“ (Cesta do Kolína), t. j. o kvalifikácii klubov na VELUX EHF FINAL4 2020.

„V každom prípade to bude rozhodnutie založené na športových výsledkoch dosiahnutých v už ukončených kolách,“ uviedol Wiederer.

Okrem toho pokračujú konzultácie s miestnymi organizátormi DELO WOMEN’S EHF FINAL4 v Budapešti (naplánované na 5.-6. septembra 2020) a finále MEN’S EHF Cup v Berlíne (29.-30. augusta 2020) a vyhlásenia týkajúce sa týchto podujatí sa samozrejme uskutočnia v dostatočnom predstihu.

Zdroj: eurohandball.com, Foto: handball-world.news

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022