Víťazné jubileum Jakubisovej, za Thüringer odohrala už 200 zápasov

Slovenská hádzanárka Lýdia Jakubisová dosiahla predminulú sobotu významné jubileum. Za nemecký Thüringer Handball Club odohrala jubilejný 200. zápas (124 bundesligových, 16 v DHB-Pokali a superpohári, 54 v Lige majstrov a 6 v PVP). Tridsaťsedemročná pravá krídelníčka oslávila túto métu víťazstvom nad Neckarsulmer Sport-Union 35:21 (16:9), ku ktorému prispela troma gólmi. S nimi má bojnická rodáčka celkovo na konte už 686 gólov za THC.
Jakubisová je po Katrin Engelovej (280), Kerstin Wohlboldovej (279), Dinah Eckerleovej (243) a Danick Snelderovej (222) len piatou hráčkou úradujúceho nemeckého šampióna, ktorá má na konte aspoň dve stovky stretnutí.

V sobotu ste odohrali svoje 200. stretnutie za THC. Neckarsulmu ste nedali šancu, aké bolo to vaše jubilejné vystúpenie?
– Zápas som odohrala úplne v pohode. Vôbec som nemyslela na to, že bol môj 200. duel.

Ušlo sa vám pred či po zápase špeciálne pocty?
– Pred ním sa neudialo nič, po ňom som dostala kyticu ruží.

Oslávili ste to aj so spoluhráčkami z tímu? Pripravili si pre vás niečo, prípadne, ako ste sa im revanšovali?
– S dievčatami sme to nejako nepreberali, že by práve toto bol dôvod na oslavu, ale výnimočne som bola s nimi vonku.

Keď ste prichádzali v roku 2011 do klubu, čakali ste, že tu zotrváte toľko sezón?
– Keď som sem prišla, vôbec som nemyslela, že tu budem tak dlho. A už vôbec nie, že tu budem chcieť ostať s rodinou žiť. Ale to tak býva, človek mieni a život mení.

Spomeniete si na váš prvý duel v drese THC? Ktorý z doterajších zápasov vám najviac utkvel v pamäti a ktorý bol pre vás najvydarenejší?
– Na prvý zápas si ani veľmi nespomínam. Najkrajšie boli vystúpenia v Lige majstrov. V pamäti mám najmä zápas doma proti Podgorici, ktorý sme vyhrali a mne sa v ňom darilo.

Aké sú vaše ďalšie hádzanárske plány?
– Moje plány sa odvíjajú od môjho zdravia. Pokiaľ mi bude slúžiť a rodina ma bude naďalej podporovať ako doteraz, tak hrať budem. Samozrejme, musím byť pre tím prospešná, inak to nebude mať význam.

Máte ešte méty, ktoré by ste chceli v hádzanej dosiahnuť?
– Mojou métou je zahrať si raz vo Final Four Ligy majstrov, ale toho sa asi už nedočkám…

Trúfate si dostať sa napríklad cez 150 zápasov v bundeslige a prekonať 700-gólovú hranicu v drese THC?
– Myslím si, že v bundeslige sa mi podarí odohrať viac ako 150 zápasov a trúfam si aj dať viac ako 700 gólov za moje súčasné družstvo.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: thueringer-hc.de

Najnovšie news