Víťazné prešovské lúčenie s EL

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy mužov 2020/2021 jasným víťazstvom. Zverenci trénera Slavka Golužu vo svojom záverečnom vystúpení vyhrali v Tatran handball aréne nad rumunským tímom C. S. Dinamo Bukurešť 32:27 (18:11) a revanšovali sa mu za nedávnu prehru (30:32). Šarišania v konečnej tabuľke B-skupiny obsadili so ziskom 6 bodov poslednú 6. priečku. Od pozícii znamenajúcich účasť v osemfinále ich delili štyri body. Vyradením Prešova budú európske hádzanárske pohárové súťaže pokračovať v tejto sezóne bez slovenských klubov.

Výsledky utorkových stretnutí záverečného 10. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021

Füchse Berlín (Nem.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 29:19 (14:10)
IFK Kristianstad (Švéd.) – USAM Nimes Gard (Fr.) 30:30 (13:15)
Tatran Prešov (SR) – C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) 32:27 (18:11)
Zostava a góly Tatrana: Bannour 11
Čupryna, Colodeti – Rábek 8/3, Santos 7, Pacheco 5, Fech 1, Linhares 1, Rečičár 2, Michalka, Grzentič, Caballero Hernández 6/1, Carapkin 2
pok. hody: 5/4 – 3/2, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Metalari a Nikolovski (obaja Sev. Maced.)

Prešovčania od začiatku držali taktovku vo svojich rukách a svojho súpera trestali za chyby gólmi z rýchlych kontier. V 5. min vyhrávali 4:0 a po necelej štvrťhodine 8:3. Dinamo sa na chvíľu prebralo a znížilo na 8:11, ale záver I. polčasu patril Tatranu, ktorý unikol na 18:10.
Obraz hry sa po zmene strán zmenil. Domácim sa sľubný náskok rozplynul. Dinamo v 46. min skorigovalo gólom strelecky disponovaného Bannoura na 22:24 a kouč Goluža si v snahe zastaviť rozbehnutého súpera zobral oddychový čas. Jeho zverenci sa vzápätí dvoma gólmi postarali o upokojenie. Keď štyri minúty pred koncom svietil na ukazovateli stav 30:24, bolo o osude duelu rozhodnuté.