Z vyrovnaného derby za dve minúty jednoznačné víťazstvo Crows

Na zostávajúce dve miestenky do semifinále Niké Handball extraligy ešte päť adeptov

Po decembrovej remíze 23:23 prišlo v rámci najvyššej slovenskej súťaže v hádzanej mužov na odvetu košického derby. Vždy ide o prestíž, ale tentoraz dodal duelu náboj navyše boj o miestenku do semifinále a zároveň zrejme tiež o 3. miesto, ktoré bude znamenať vyhnutie sa prešovskému suverénovi na úvod play-off.

Vyrovnanú konfrontáciu v rámci 16. kola zvládli v sobotu večer lepšie hráči Crows, ktorí zvíťazili 24:18 a jednou nohou sú už vo vyraďovacej časti. „Vytrápili sme sa. Jednoducho nám to nešlo, ale o to cennejšie je, že sme tento zápas zvládli. Sila mužstva je v tom, že dokáže vyhrať aj vtedy, keď sa mu nedarí. Na celý svoj tím som z tohto dôvodu veľmi hrdý,“ povedal pre kosiceonline.sk tréner Crows Radoslav Antl, ktorý tentoraz pomohol aj na palubovke – strelil tri góly.

HK Košice držal krok do stavu 18:18. Nerozhodné priebežné skóre svietilo na ukazovateli skóre ešte na začiatku 55. min. Potom už zverenci Martina Liptáka, ktorí o necelé dve minúty zaostávali 18:21, už ani raz neprekonali skúseného brankára Michala Shejbala. „Prehrali sme o šesť gólov, ale zlomilo sa to za dve minúty. Bolo to napínavé. Vychytal nás Mišo Shejbal a na ňom sme padli. Mrzí nás to,“ poznamenal pre kosiceonline.sk Vladimír Guzy, ktorého so spoluhráčmi čaká po reprezentačnej pauze ďalšie mimoriadne dôležité stretnutie. HK totiž nastúpi v Nových Zámkoch, ktoré znenazdajky pribudli do boja o semifinále. Košičania však majú Štartu čo vracať, keďže koncom februára s ním doma prehrali 27:28.

Boj o prvú štvorku v Niké Handball extralige sa zaujímavo zamotal. Istotu účasti v play-off majú Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica. Medzi tímom Košice Crows na 3. mieste a ŠKP Bratislava na 7. priečke je len štvorbodový rozdiel. Bratislavčania majú pred sebou ešte tri duely, ostatní uchádzači o semifinále už len dva.