Načítavanie údajov ...

Ženy Prešova naďalej v karanténe, v závere týždňa dve dohrávky extraligy

Uplynulý víkend bol na Slovensku bez ligovej hádzanej. Pred nasledujúcim svitá nádej, že predsa len sa opäť bude hrať.

Hoci je asociačný termín vyčlenený pre potreby národných tímov, počas nadchádzajúceho víkendu by sa mali hrať dva zápasy Slovnaft handball extraligy. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) na základe dohody klubov schválila tri dohrávky. Dve z nich sa budú hrať v sobotu 31. októbra od 18.00 h: v rámci 7. kola SHE HK Agro Topoľčany – ŠKP Bratislava (hrá sa v Partizánskom) a v 8. kole duel MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa, ktorý sa uplynulú sobotu neuskutočnil, keďže tím hostí nevedel podstúpiť povinné predzápasové testovanie, lebo viacerí lekári boli v karanténe. Známy je už aj termín dohrávky 6. kola MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany, tá sa bude hrať 7. novembra od 18.00 h.

Zatiaľ posledný odohraný súboj najvyššej slovenskej súťaže bol 10. októbra medzi ŠKP Bratislava a Košice Crows (23:30).

V spoločnej slovensko-českej súťaži žien – MOL lige sa v októbri už nebude hrať nijaký zápas. V ČR platí naďalej pozastavenie súťaží, v rámci SR bolo na programe už iba stretnutie ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce. Ani to sa však podľa plánu v piatok 30. 10. neuskutoční. ŠTK SZH ho na základe karanténnych opatrení v súvislosti s vírusom COVID-19 (ŠŠK Prešov) odložila.

„Dnes som sa spojil s predstaviteľmi ŠŠK Prešov, aby som zistil aktuálny stav u nich v klube. Žiaľ, stále sú v karanténe, ani netrénujú a zápas musíme odložiť,“ informoval slovakhandball.sk riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022