Žernovič podržal Ferencváros, prvý ligový gól Hniďáka v Maďarsku

Hádzanári USAM Nimes Gard nenatiahli svoju víťaznú šnúru na tri zápasy, keď si vo francúzskej Lidl Starligue podelili body s družstvom Dunkerque (29:29). Tím Teodora Paula, ktorý mal tri zákroky pri štrnástich strelách súpera (z hry 3 z 12, z pok. hodov 0 z 2), prišiel o víťazstvo v poslednej chvíli duelu, keď inkasoval vyrovnávajúci gól. Nimes si stále drží 5. priečku.

V najvyššej maďarskej súťaži získal dôležité body Cegléd, ktorý zdolal Eger 27:20 najmä vďaka prvopolčasovému výkonu (17:8). Z cenného triumfu v boji o záchranu sa tešil Marek Hnidák, ktorý zo svojho druhého streleckého pokusu dosiahol svoj premiérový ligový gól v drese Ceglédu. Jeho spoluhráč Martin Mazák skóroval tiež jedenkrát a raz bol vylúčený. Za Eger sa Šimon Macháč musel uspokojiť tentoraz len s jedným presným zásahom.

Strojcom vysokej výhry Ferencvárosu na palubovke Budakalászu bol aj Marián Žernovič, keď počas 55 minút chytil desať z 29 striel domácich, za ktorých sa trikát presadil Jakub Prokop (raz bol aj vylúčený). Pre úplnosť treba dodať, že jeden gól hostí dal Jakub Mikita.

MOL-Pick Szeged potvrdil úlohu favorita proti Balatonfüredu (29:19), takmer 39 minút odohral slovenský krídelník Martin Straňovský, ale z jedného streleckého pokusu sa nepresadil. V súboji o 3. priečku tabuľky Csurgó – Tatabánya sa zrodila remíza 28:28. Hostia nastúpili bez slovenského brankára Michala Martina Konečného. Posledná Orosháza v zostave s Ottom Kancelom sa polčas držala na pôde Veszprémi KKFT (12:12), ale napokon podľahla 22:28.

HSG Nordhorn-Lingen s jedným gólom Dominika Kalafuta nezvládol mimoriadne dôležitý súboj, keď v konfrontácii tímov bojujúcich o záchranu v I. bundeslige podľahol TSV GWD Minden 20:22 a je naďalej v zóne zostupu.

Ďalšie veľmi cenné dva body získal II. bundeslige TuS Ferndorf, ktorý sa gólom v poslednej sekunde radoval z triumfu 27:26 u piateho tímu tabuľky z Dormagenu. Zároveň predĺžil svoju šnúru bez prehry na tri duely a dostal sa nad zostupovú zónu. V zostave Ferndorfu figuroval aj Lukáš Péchy.

Hádzanári Suhr Aarau potvrdili 4. priečku v tabuľke najvyššej švajčiarskej súťaži víťazstvom nad tretím HC Kriens-Luzern 26:22, ku ktorému prispel dvoma gólmi aj pilier obrany Martin Slaninka.