Načítavanie údajov ...

Antlova trénerská premiéra v extralige, legenda povedie košického nováčika

Košice Crows vyrukujú do extraligovej sezóny s trénerom Radoslavom Antlom

Jedna zo slovenských hádzanárskych legiend Radoslav Antl si vyskúša trénerský angažmán aj v najvyššej slovenskej súťaži mužov. Antl, ktorý doteraz okúsil na najvyššej mužskej úrovni trénerskú prácu v reprezentácii Slovenska, kde robil asistenta predchádzajúcemu koučovi Heinemu Ernstovi Jensenovi a spolupracuje z tejto pozície aj pri súčasnom kormidelníkovi Petrovi Kukučkovi, bude viesť nováčika Košice Crows v jeho premiérovej sezóne v Slovnaft handball extralige (SHE). Na lavičke košického tímu sa objaví po Jiřím Shejbalovi, ktorý priviedol v uplynulom ročníku „vrany“ k triumfu v I. lige mužov i úspechu v následnej baráži, ktorý znamenal návrat košických hádzanárov medzi domácu elitu po štyroch rokoch (vtedy to bol nebol tím Crows, ale jeho predchodca z východoslovenskej metropoly, pozn.).

„S veľkým potešením môžem oznámiť, že novým trénerom sa stal Rado Antl. Osobne si myslím, že lepšieho trénera si Košice ani nemohli priať. Som presvedčený o tom, že tím bude v dobrých rukách. Som veľmi rád, že sa na to podujal a nechal sa na novú pozíciu nahovoriť,“ citoval denník Korzár prezidenta Košice Crows Filipa Fabišíka.

Asistentom Antla by mal byť ďalší skúsený člen úspešného kádra Alexander Radčenko. „Je to zatiaľ predbežné, ale malo by to tak byť. Samozrejme, v tíme budú aj starší chlapci, ktorí to vedia ‚ukočírovať‘ v prípade, keby mal Antl povinnosti pri reprezentácii,“ dodal Fabišík.

Autor: SITA, Foto: Košice Crows

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022