Skvelá správa prišla z Nórska. Slovenský tréner Tomáš Hlavatý povedie od leta dvojnásobného víťaza Ligy majstrov. Tridsaťšesťročný Šaľan sa podľa informácií nórskych médií stane od nadchádzajúcej sezóny hlavným koučom tímu hádzanárok Vipers Kristiansand, v ktorom aktuálne pôsobí vo funkcii asistenta Oleho Gustava Gjekstada. "Hlavným trénerom bude Tomáš Hlavatý, ale nie nevyhnutne sám. Ideálne by bolo, keby sme mali dvoch hlavných trénerov a jedného asistenta," potvrdil pre web vg.no športový šéf Vipers Morten Jörgensen.

Hlavatý sa už dávnejšie vyjadril, že ponuka od Kristiansandu je veľké lákadlo: "Ak by ju dostalo tridsať špičkových kormidelníkov, ktorýkoľvek by neváhal ujať sa taktovky v tomto poprednom európskom klube. To by som chcel aj ja."

Slovák prišiel do Kristiansandu počas uplynulého leta, aby naberal poznatky popri Gjekstadovi. Ten však zamieri po sezóne do Odense. V klube boli v kontakte s mnohými veľkými trénerskými menami, ale napokon dospeli k záveru, že nastal čas dať priestor novej generácii trénerov.

Skúsenosti zahraničného trénera by chceli skĺbiť s domácim odborníkom. Hlavatý má skúsenosti zo Slovenska (Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, Partizánske), Česka (Slavia Praha, reprezentácia junioriek), Maďarska (Mosonmagyaróvár, Győr) a Ruska (Rostov, reprezentácia), pričom bol v pozícii asistenta aj pri zisku striebra ruských hádzanárok na OH v Tokiu. V Kristiansande pôsobí aj jeho priateľka - česká reprezentačná krídelníčka Jana Knedlíková.

Autor: slovakhandball.sk
Foto: Tor Erik Schrøder, https://www.vg.no/