Načítavanie údajov ...

Bol to ´prepadák´, najhorší výkon v sezóne, priznali hráči Tatrana

Hádzanári Tatrana Prešov zažívajú v C-skupine Ligy majstrov mužov 2018/2019 vývoj ako na hojdačke. Najskôr dve domáce prehry s Čechovskými Medveďmi (27:28) a Sportingom CP Lisabon (28:30) ich dostali do náročnej situácie, z ktorej sa však vďaka triumfom na palubovkách dvoch svojich najväčších konkurentov – Sporting CP Lisabon (28:26) a Bjerringbro Silkeborg (30:29) – dostali späť do hry o postup do vyraďovacej časti. Osud mali vo vlastných rukách, ale opäť sa im do cesty postavil tím z Čechova, na ktorom opäť zakopli. Teraz sa už musia spoliehať len na pomoc prvého istého postupujúceho Sportingu CP Lisabon.

Prešovčania sobotňajšie vystúpenie vôbec nezvládli a svoj zápas roka prehrali rozdielom dvanástich gólov 26:38. „V tejto sezóne a možno aj za posledný rok a pol to bol náš najdôležitejší duel. Pôsobili sme v ňom odovzdane a bez nasadenia. Začiatok nám absolútne nevyšiel, domáci nám odskočili a my sme kopili chybu na chybu, predovšetkým v obrane. Napokon 26 dosiahnutých gólov nie je katastrofa, ale 38 inkasovaných svedčí o rozdiele v nasadení. Hráči Čechova hrali uvoľnene, teda tak ako sme my v nasadení prevýšili domácich v Dánsku,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Vysvetlenie ťažko hľadali aj hráči. „Boli sme pripravení fyzicky, kondične i takticky, ale urobili sme hlúpe chyby v útoku a dostali ľahké góly. Neviem, čím to bolo, ale nemalo sa to stať. Vôbec sme nehrali svoju hádzanú. Pripravovali sme sa na jedno, hrali druhé a výsledok je pre nás veľmi zlý,“ poznamenal ruský „obranár“ v službách slovenského majstra Roman Carapkin.

Kritický bol aj český krídelník Jakub Hrstka: „Bol to náš najhorší výkon, ktorý sme v tejto sezóne predviedli. Asi za všetkých môžem povedať, že to bol jeden veľký prepadák. Od začiatku sme neboli vôbec agresívni v obrane. Súper nám odskočil za päť minút na tri – štyri góly a celý zápas sme iba doťahovali. Ťažko sa mi to hodnotí, nebol ani jeden hráč, ktorý by zobral zodpovednosť, či nakopol tím. Prepadli sme v obrane i v útoku. Nenájdeme jedinú vec, ktorá by bola pozitívna. Mrzí nás to, pretože sme mali postup zo skupiny vo vlastných rukách. Teraz sa budeme musieť spoliehať na ostatných súperov.“

Šarišania od úvodných minút ťahali za kratší koniec a výsledkom bola zahanbujúca prehra. „Vôbec sme sa nedokázali na domácich dotiahnuť. Všeobecne sa za výkon môžeme hanbiť. Bez bojovnosti, bez nasadenia. Ako keby sme išli do zápasu s tým, že dva body máme isté, vyhráme o päť gólov a večer pôjdeme všetci na pivo. Nevedeli sme sa vyburcovať a nehrali sme to, čo sme zvyknutí hrať. Je nám to ľúto najmä kvôli fanúšikom, ktorí nás podporujú na všetkých stretnutiach,“ poznamenal kanonier prešovského družstva Oliver Rábek.

Autor: SITA, Foto: Facebook ГК Чеховские Медведи, HC Chekhovski medvedi

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022