Načítavanie údajov ...

Caballero Hernández napokon zostáva v Tatrane, v hre aj slovenské občianstvo

Pavel Caballero Hernández si bude naďalej obliekať dres Tatrana Prešov, hoci sa s ním v klube úradujúceho slovenského šampióna pred posledným zápasom finálovej série play-off proti HK Košice už rozlúčili. Tatran podpísal s 30-ročným Kubáncom dvojročnú zmluvu.

„Pavel mal s nami pôvodne kontrakt do 10. júla. Je to vynikajúci hráč, ktorý dokáže hrať na ktorejkoľvek pozícii. Videli sme, čo urobil v poslednom finálovom zápase, keď dal gól, kedy chcel. Mal ponuky z popredného francúzskeho i slovinského tímu, ale aj z arabského sveta. Dali sme mu súhlas, aby do vypršania pôvodnej zmluvy mohol hrať v Saudskej Arábii, kde tento mesiac pôsobil. Keď ho spoluhráč Tomáš Rečičár viezol na letisko do Budapešti, presvedčil ho, aby začal uvažovať o zotrvaní,“ prezradil pre klubový web majiteľ prešovského klub Miloslav Chmeliar.

Tatran však musel splniť niekoľko podmienok, aby Caballero Hernández zotrval v centre Šariša. Jednou z uvedených podmienok bol podpisový bonus a zlepšenie platových podmienok, druhou možnosť v medzisezónnom období hrať opäť v Saudskej Arábii, ďalšou zase klauzula o možnom odchode z klubu v prípade záujmu o jeho služby do konca februára v rámci prvého roku kontraktu, v tomto prípade však s podmienkou zaplatenia odstupného klubu. Zaujímavou požiadavkou bola pomoc pri zabezpečení slovenského občianstva. „Ako sme v minulosti pomohli Igorovi Čuprynovi, tak opäť urobíme všetko, aby sme urýchlili proces a Pavel získal čo možno najskôr slovenské občianstvo. Keďže je v najlepších hádzanárskych rokoch, mohol by pomôcť aj slovenskej reprezentácii,“ poznamenal Chmeliar.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Viktor Zamborský / tatranpresov.sk

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022