Načítavanie údajov ...

Čupryna a Rábek medzi hviezdami 2. kola Ligy majstrov

Hádzanárom Tatrana Prešov sa zatiaľ v Lige majstrov mužov 2019/2020 nedarí, ale napriek dvom prehrám už upútali pozornosť aspoň jednotlivci z kádra trénera Slavka Golužu. Pri ostatnom vystúpení v Lisabone proti Sportingu, ktoré sa pre Šarišanov skončilo nezdarom 24:32, zaujali Igor Čupryna a Oliver Rábek. Obaja sa dostali do elitnej spoločnosti, keďže boli aktérmi najvydarenejších akcií 2. kola základných skupín najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov.

Čupryna, ktorý v I. polčase za stavu 11:12 z pohľadu Tatrana efektne zlikvidoval rýchlu kontru súpera, mal na konte najlepší brankársky zákrok zo všetkých zápasov uplynulého kola. „Mal som šťastie. Už z predchádzajúcich stretnutí proti Sportingu som vedel, že jeho hráči menej strieľajú dole, a preto som čakal, že protihráč to namieri do hornej časti. Počkal som si teda naňho a chytil to. Myslím si, že tak 70 percent úspechu je v predvídaní, kde približne strela pôjde a zvyšných 30 je šťastie,“ povedal pre web Tatrana k svojmu zákroku ukrajinský brankár.

Ocenenie si vyslúžil aj Rábek. Jeho gól v úvode duelu na 2:1 pre slovenského šampióna z približne jedenástich metrov od brvna bránky lisabonského tímu vyhodnotili ako tretí najkrajší spomedzi všetkých gólov 2. kola súťaže. „Chlapci mi pripravili príležitosť a ja som ju využil. Obrana zostala stáť na šesť metrov, tak som vystrelil. Akurát som to trafil tak, že to dobre vyzeralo. Potešilo ma, že sa môj gól dostal medzi najkrajšie, ale len ako malý bonus po takom zlom zápase. Určite by však bolo lepšie, ak by som nedal ani jeden gól, no vyhrali by sme,“ zhodol sa Rábek so svojím brankárskym kolegom.

Autor: SITA, Foto: TASR

https://www.ehftv.com/int/video/top-5-goals-round-2/1727095

https://www.ehftv.com/int/video/top-5-saves-round-2/1727096

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022