Načítavanie údajov ...

Čupryna už držiteľom slovenského občianstva

Proces naturalizácie ukrajinského rodáka je na konci, hádzanársky brankár majstrovského Tatrana Prešov sa stal slovenským občanom

Z hádzanárskeho Tatrana Prešov prišla vo štvrtok pozitívna správa. Brankár úradujúceho slovenského šampióna Igor Čupryna je už oficiálne Slovákom. Rodák z ukrajinskej Odessy úspešne zavŕšil proces o udelenie občianstva a stal sa slovenským občanom. Informuje o tom web Tatrana.

Bývalý reprezentant Ukrajiny prišiel do metropoly Šariša v roku 2015 a život na Slovensku si spolu so svojou rodinou obľúbil. „Za štyri roky sa pre mňa Prešov stal domovom. Veľmi dobre sa tu cítim ja i moja rodina. Na východe Slovenska sú pre mňa divom sveta Vysoké Tatry. Už veľakrát som povedal, že keď vidím Tatry, cítim pri srdci teplo,“ vyznala sa brankárska opora Tatrana, ktorá sa od začiatku svojho pôsobenia v Prešove zaradila medzi opory družstva.

Čupryna bol v úvode roka ocenený ako najlepší športovec mesta Prešov a následne aj najlepší športovec celého Prešovského samosprávneho kraja za rok 2018. Tatran s ním koncom minulého roka predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky, jeho súčasný kontrakt platí do konca júna 2021. „Je to ako jedna rozprávka. Som tu iba necelé štyri roky, no získal som tu už množstvo ocenení, počúvam veľa slov uznania a je to pre mňa veľká radosť. Nielen Prešov, ale celé Slovensko mám v láske,“ zdôraznil takmer dvojmetrový brankár po úspešnom zavŕšení snahy o získanie slovenského občianstva. „Moje poďakovanie patrí všetkým v Tatrane Prešov, ktorí mi k tomu pomohli. V prvom rade majiteľovi klubu Miloslavovi Chmeliarovi, ktorý ma pri tomto kroku podporoval. Ruku k dielu pridal aj náš manažér Milan Lozák, ktorý pomáhal s administratívnymi záležitosťami. Celý proces trval zhruba od novembra, keď som podal žiadosť. Som rád, že sa napokon všetko podarilo v rýchlom čase vybaviť. Pre mňa to je veľká česť,“ dodal pre web Tatrana onedlho 29-ročný gólman.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022