DAC opäť získal skalp Iuventy, prvá prehra Michalovčaniek

Iuventa Michalovce nevyužila šancu byť lídrom MOL ligy

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda sa tešia z prvého tohtosezónneho ligového víťazstva. Dosiahli ho po svojej nútenej dvojmesačnej pauze v súťaži, keď v sobotňajšom atraktívnom dueli MOL ligy žien zdolali na domácej pôde Iuventu Michalovce 28:23 (15:11).

Zverenky trénera Viktora Debreho sa opäť vytiahli na favorita zo Zemplína. DAC pred rokom ako nováčik šokoval Iuventu triumfom 26:24, tentoraz dokázal vyhrať ešte výraznejšie najmä vďaka streleckej potencii opôr – trio  Élőová, R. Bíziková, M. Rajnohová zaznamenalo tretinu presných zásahov svojho tímu.

Jediná tohtotýždňová konfrontácia v spoločnej slovensko-českej súťaži mala od začiatku vo vedení dunajskostredské družstvo, ktoré svoj náskok v závere I. polčasu natiahlo troma gólmi v sérii na 15:11. Réka Bíziková v 35. min zvýšila už na 18:12, ale Iuventa sa potom dotiahla. Dve strely Holejovej priniesli v 43. min zníženie na 17:19. Namiesto drámy však domáce následne zobrali osud duelu do svojich rúk, ďalších 11 minút vyhrali 8:2 a v 54. min viedli už 27:19. Hostky v závere len skorigovali prehru, ktorou prišli o svoju doterajšiu nezdolanosť v aktuálnej edícii súťaže. Iuventa nevyužila šancu dostať sa v neúplnej tabuľke na čelo pred Most a Slaviu Praha. Dunajská Streda, ktorá sa Michalovciam revanšovala za prehru 26:29 z úvodu septembra, sa posunula z 10. na 6. priečku.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia MOL ligy hádzanárok:
HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce 28:23 (15:11)
Najviac gólov: Élőová 8, R. Bíziková 8/2, M. Rajnohová 5 – Klučková 12/8, Trúnková 4, A. Holejová 3
pok hody: 3/3 – 9/8, vylúčené: 9 – 6, ČK: 56. Pastorková (DAC) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Záhradník