Načítavanie údajov ...

Dunajskostredčanky začnú svoj maratón zápasov v MOL lige na pôde lídra

Najmenej stretnutí v doterajšom priebehu spoločnej slovensko-českej súťaže žien majú za sebou hádzanárky HC DAC Dunajská Streda. Zverenky trénera Viktora Debreho vinou pandémie koronavírusu stihli odohrať za päť mesiacov od začiatku ročníka zatiaľ len šesť zápasov, takže do konca MOL ligy 2020/2021 potrebujú odohrať ešte 16 duelov. Manko, keď niektoré tímy majú na konte už dvojnásobok odohraných kôl, začnú zmazávať už od najbližšej soboty. Svoj zápasový maratón odštartujú na pôde lídra a doterajšieho suveréna DHK Baník Most.

„Po úspešnom ukončení jesennej časti ešte v úvode decembra ani nás neobišla koronakríza. Drvivá väčšina hráčok prekonala ochorenie COVID-19 v druhej polovici tohto mesiaca, a tak očakávané sviatočné obdobie počas Vianoc a Nového roka strávili v karanténe. S prípravou sme začali hneď v januári, ale fyzická kondícia i všeobecná pripravenosť zodpovedala týmto udalostiam zo záveru roka. Museli sme začať od základov a robili sme všetko možné v prospech návratu fyzickej i zdravotnej pohody. Chvíľu to trvalo a v druhej polovici januára sme už vedeli pridať v náročnosti tréningov. Nejako sme poskladali program zostávajúcich 16 stretnutí. Čaká nás šialené tempo, keď budeme hrať streda – sobota. Iróniou osudu je, že hneď na úvod cestujeme k najsilnejšiemu súperovi. V tomto období sme však radi, že sa nejaké duely hrajú, že môžeme vycestovať do ČR a družstvá odtiaľ k nám. Dúfam, že to vydrží a dohráme súťažný ročník, hoci aj v tejto atypickej podobe bez divákov. Ja však verím, že záver sezóny bude možno aj s divákmi,“ povedal pre slovakhandball.sk prezident HC DAC Zoltán Horváth.

Dunajskostredčanky nehrali zápas od 5. decembra 2020, keď vyhrali v Prešove (30:20). V sobotu nastúpia na palubovke tímu, ktorý má po 13 kolách stopercentnú bilanciu. „Uvidíme, v akej zápasovej kondícii sa predstavíme v Moste. Je to totiž niečo iné ako hrať na tréningu. Máme na konte len šesť duelov a priaznivú bilanciu 4 – 1 – 1. Urobíme maximum, aby sme v tomto trende pokračovali. Nehovorím, že to bude už hneď v Moste. Aj proti Baníku však musíme nastúpiť. Takto to vyšlo a nič s tým nenarobíme. Most má silný káder s kvalitnými hráčkami, disponuje dvoma kvalitnými šestkami. Každá vyrovnaná partia s ním je pekný úspech. Nedávno s ním určitý čas držali krok Šalianky, v duchu som im gratuloval, ale v závere sa naplno ukázala kvalita DHK Baník,“ pokračoval Horváth.

HC DAC, ktorý figuruje na 6. pozícii, by mal v sobotu odcestovať na severozápad Česka viac-menej v plnej sile. „Škála príznakov koronavírusu bola pestrá. Niektoré hráčky mali hladší priebeh choroby, iné ťažší. Celý tím sme však mali pod lekárskym dozorom a situáciu sme konzultovali dennodenne. Až na otázny štart Boglárky Bízik, ktorá patrila k dievčatám s ťažším priebehom a má väčší tréningový deficit, by ostatné hráčky mali byť k dispozícii,“ dodal šéf klubu zo Žitného ostrova.

Najbližší program MOL ligy žien:
Dohrávky:
sobota 30. 1.
16.00 h HK Hodonín – DHC Plzeň
18.00 h DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda

16. kolo:
sobota 30. 1.
16.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc
16.00 h TJ Sokol Písek – ŠŠK Prešov
18.00 h Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.hcdac.sk

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022