Načítavanie údajov ...

Exekutíva EHF doplnila menoslov účastníkov Ligy majstrov, Baník Most v pozícii náhradníka

Zoznam účastníkov „novej“ hádzanárskej Ligy majstrov má konečnú podobu. Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v piatok oznámila mená klubov, ktoré skompletizovali menoslov tímov s právom účasti v prestížnej súťaži v sezóne 2020/2021.

V jej 28. edícii LM mužov bude účinkovať len 16 klubov vrátane 6 bývalých víťazov (Barcelona 8x, Kiel 3x, Vardar 2x, Flensburg-Handewitt, Celje, Kielce), ktoré budú v základnej skupinovej fáze rozdelené do dvoch osemčlenných skupín. Začne sa 16./17. septembra 2020, hracími dňami budú streda a štvrtok.

Istotu účasti malo desať klubov: HC PPD Záhreb (Chor.), Aalborg Haandbold (Dán.), Barca (Šp.), Paríž St. Germain Handball (Fr.), THW Kiel (Nem.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Telekom Veszprém (Maď.), HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), PGE Vive Kielce (Poľ.), FC Porto (Portug.). Zo štrnástky ďalších uchádzačov na základe posúdenia rôznych vopred stanovených kritérií (hala, TV, diváci, výsledky v minulosti,…) vybrala skupina zostavená EHF zvyšných 6 účastníkov: HC Meškov Brest (Biel.), HBC Nantes (Fr.), MOL-Pick Szeged (Maď.), Elverum Handball (Nór.), RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.), HC Motor Záporožie (Ukr).

Zo zostávajúcich ôsmich uchádzačov, ktorým EHF nevyhovela, určila exekutíva dvoch náhradníkov: Orlen Wisla Plock (Poľ.) a Dinamo Bukurešť (Rum.). Slovenský šampión Tatran Prešov neprejavil záujem o účasť a neprihlásil sa, keďže vzhľadom na zmenu formátu súťaže by nemal veľkú nádej na zaradenie do LM.

V Lige majstrov žien zostáva aj v sezóne 2020/2021 šestnásť účastníkov, ktorí rovnako začnú svoje účinkovanie v dvoch osemčlenných skupinách. Na rozdiel od súťaže mužov sa zápasy budú hrať prevažne počas víkendov, úvodné kolo je plánované na 12./13. septembra 2020.

Opäť sa predstaví aj päť bývalých šampiónov LM (Györ, Podgorica, Koprivnica, CSM Bukurešť, Krim Ľubľana), ale majster SR Iuventa Michalovce medzi prihlásenými nefiguruje.

Z 21 registrácií do LM mala deviatka Team Esbjerg (Dán.), Odense Haandbold (Dán.), Metz (Fr.), Borussia Dortmund (Nem.), Györi Audi ETO KC (Maď.), WHC Budučnost Podgorica (Č. Hora), Vipers Kristiansand (Nór.), SCM Ramnicu Valcea (Rum.), Rostov nad Donom (Rus.) istotu účasti.

Z ďalších 12 záujemcov určila exekutíva EHF sedem s právom štartu medzi kontinentálnou klubovou elitou: CSM Bukurešť (Rum.), FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť (Maď.), Brest Bretagne Handball (Fr.), CSKA (Rus.), RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.) a SG BBM Bietigheim (Nem.). V prípade, že niektorí z vybraných klubov by pre dôsledky či situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu nemohol štartovať, vybrala EHF aj dvoch náhradníkov – DHK Baník Most (ČR) a Storhamar Haandball (Nór.).

Žreb skupinovej fázy LM v kategórii mužov i žien bude v stredu 1. júla 2020 od 18.00 h vo Viedni.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook DHC Baník Most

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022