Načítavanie údajov ...

Exreprezentantka Czanik mení dres, bude hrať za Wittlich

V Trieri má už nasledovníčku, vlastnú dcéru Ninu

Bývalá slovenská reprezentantka v hádzanej Andrea Czanik zavŕšila svoje pôsobenie v DJK/MJC Trier, ale s hádzanou ešte nekončí. Pôvodne síce vyslovila myšlienku, že kariéru ukončí práve v Trieri, kam zamierila v roku 2012 a odvtedy bola verná družstvu „Miezen“. Informuje o tom regionálny portál Volksfreund.

„Mojou poslednou zastávkou je Trier. Tu raz ukončím to, čomu sa venujem už od siedmich rokov,“ vyjadrila sa Czanik pred dvoma rokmi pre agentúru SITA. Aktuálne ju ako posilu zvučného mena predstavil účastník jednej zo skupín štvrtej najvyššej súťaže HSG Wittlich.

Czanik sedem sezón patrila medzi kľúčové hráčky Trieru, ktorému odvádzala dobré služby v I. i II. bundeslige. Jej klub však v uplynulom ročníku uzatváral poradie druhej najvyššej súťaže. Teraz bude odchovankyňa šalianskej hádzanej odovzdávať svoje skúsenosti v družstve Thomasa Feilena.

„Andrea by určite mohla prestúpiť aj do klubov z vyšších súťaží či do zahraničia. Z rodinných a pracovných dôvodov však principiálne chcela radšej zostať pôsobiť v tomto regióne. V uplynulých dňoch sme viedli viacero rozhovorov, v ktorých sme rýchlo došli k záveru, že naša tímová filozofia je v súlade s jej športovými zásadami. Do nášho tímu prinesie svoje skúsenosti a mentalitu. Tieto základné vlastni boli pre mňa v konečnom dôsledku kľúčové. Obzvlášť na naše mladé hráčky to bude mať pozitívny dopad,“ uviedol tréner Feilen na adresu 39-ročnej „bojovníčky na palubovke.

Družstvo „Miezen“ skončilo v konečnom poradí II. bundesligy 2018/2019 s bilanciou 4 víťazstvá – 4 remízy – 22 prehier spomedzi 16 družstiev na poslednom 16. mieste a zostúpilo. Bez Czanikovej však Trier nezostane. V mládežníckom tíme rozvíja svoj talent dcéra skúsenej pivotky Nina Czanik, trénerskú taktovku v ‚oberligovom‘ družstve drží práve jej mama Andrea.

Autor: SITA, Foto: Trierischer Volksfreund

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022