Načítavanie údajov ...

Fodorean sa zo Šale presunie do Prešova

Tatran Prešov získal talentovaného mladíka Fodoreana

Tatran Prešov pokračuje v skladaní kádra na nadchádzajúcu hádzanársku sezónu. V utorok oznámil príchod španielskeho krídelníka Javiera Muňoza Cabezóna, na druhý deň avizoval angažovanie nádejnej ľavej spojky Raresa Mariana Fodoreana z HKM Šaľa. Hráč s rumunskými koreňmi, ktorý vyrastal v Španielsku, podpísal s klubom zo Šariša dvojročnú zmluvu s ročnou opciou. Informuje o tom web Tatrana.

„Fodorean prichádza do Tatrana ako perspektívny hráč, ktorý bude mať možnosť zlepšovať sa. Veríme, že aj Rares pôjde v stopách Romana Carapkina, ktorý takisto prišiel ako mladý chlapec z tímu Čechovských Medveďov a posunul sa výrazne vpred,“ uviedol generálny manažér Miroslav Benický.

Dvadsaťročný Fodorean (nar. 5. 11. 1998) prišiel na Slovensko v minulom roku zo španielskeho tímu BM Huesca. Na Pyrenejskom polostrove pôsobil už od roku 2003, keď mládežnícke roky strávil v klube Sport Club BM Almozara. Perspektívny a 202 cm vysoký strelec je rodákom z rumunskej Turdy. V miestnom klube AHC Potaissa pôsobil pol sezóny v roku 2016. Následne odohral pred príchodom do Šale dve sezóny v spomínanej Huesce. V aktuálnom ročníku Slovnaft handball extraligy dosiahol v 28 zápasoch 88 gólov.

Autor: SITA, Foto: M.Pospiš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022