Načítavanie údajov ...

Hádzanári MŠK Považská Bystrica v karanténe, odklad ďalších zápasov

Na Považí šarapatí COVID-19

Po Iuvente Michalovce a Tatrane Prešov zasiahol koronavírus aj ďalší slovenský hádzanársky klub z najvyšších súťaží mužov či žien. Tentoraz je obeťou MŠK Považská Bystrica, konkrétne tréner účastníka Slovnaft handball extraligy (SHE) Václav Straka, ktorý mal pozitívny test na nový koronavírus. Celé mužstvo sa tak ocitlo v karanténe.

„Tréner Straka bol v kontakte s osobou, v ktorej okolí sa vyskytol nový koronavírus. Ako samoplatca sa dal otestovať a v sobotu mu oznámili, že je pozitívny. Celé družstvo a realizačný tím išli hneď od soboty do karantény,“ uviedol vedúci tímu MŠK Peter Valášek, ktorého citoval web povazska.dnes24.sk.

Podľa jeho slov sú všetci nahlásení ako kontaktné osoby na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici a v stredu a vo štvrtok (7. – 8. 10.) sa podrobia testovaniu. V karanténe budú minimálne do pondelka (12. 10.), takže určite prídu o víkendový extraligový duel. V Mestskej športovej hale je zastavená tréningová činnosť. O ďalšom postupe sa rozhodne podľa výsledkov testov.

Program minulotýždňových narušil pozitívny prípad v hráčskom kádri Tatrana Prešov (z tohto dôvodu neodohrali Považania svoj piatkový duel SHE v Košiciach proti Crows). V tomto týždni sa opäť bude musieť škrtať. Na vzniknutú situáciu už zareagovala športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej, ktorá na základe karanténnych opatrení odložila nasledovné zápasy: Tatran Prešov – HC SPORTA Hlohovec, MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany (Slovnaft handball extraliga), Tatran Prešov – HC Tatran Stupava (I. liga starších a mladších dorastencov), HC Tatran Stupava – HC Sporta Hlohovec (I. liga žien) a HC Tatran Stupava – HC Sporta Hlohovec (I. liga starších a mladších dorasteniek).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022