Načítavanie údajov ...

HK Košice odčinil výbuch v Hlohovci, doma predviedol obrat proti P. Bystrici

Nováčik chce uspieť aj v košickom derby

V úplne inom svetle sa predstavili hádzanári HK Košice, ktorí pred týždňom utrpeli v Hlohovci so Sportou vysokú prehru 28:39, v sobotňajšom zápase 12. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021. Na domácej palubovke sa im podarilo pokoriť druhý tím tabuľky MŠK Považská Bystrica 24:24 (14:13), keď o ich triumfe rozhodol niečo viac ako minútu pred koncom Erik Ľoch.
„Na Považanov sme si trúfali, pretože v domácom prostredí, hoci sa hráva teraz bez divákov, sa nám celkom darí. Určite sme chceli odčiniť minulotýždňový debakel. V Hlohovci nám vôbec nevyšiel druhý polčas, sklonili sme hlavy a prestali sme bojovať. V sobotu sme predviedli bojovný výkon celých 60 minút, a to v obrane aj v útoku ako jedno mužstvo,“ povedal pre slovakhandball.sk Maroš Baláž, ktorý si trúfal so spoluhráčmi na papierového favorita z Považskej Bystrice. „Určite sme nešli do zápasu s tým, že ho vyhráme o desať gólov, ale čakali sme vyrovnaný duel, čo sa aj potvrdilo na palubovke. Stále bol tesný rozdiel jeden – dva góly na obe strany. Ja osobne mám rád také napínavé a vypäté stretnutia,“ skonštatoval skúsený ľavák, ktorý prispel k štvrtému víťazstvu nováčika v extraligovej sezóne šiestimi presnými zásahmi. Práve jeho dva góly za stavu 19:21 naštartovali Košičanov k obratu v záverečnej desaťminútovke. Zabrali v pravej chvíli. „Zaostávali sme o dva góly, ale podstatné bolo, že sme nezvesili hlavy a zabojovali. To, že som dvakrát za sebou skóroval a dotiahli sme sa, je zásluha spoluhráčov, ktorí dohrali loptu práve na mňa. Dôležité bolo, že som šance premenil a mužstvo sa nakoplo.“
Šesť gólov ako Baláž mal na konte aj Vladimír Guzy, ďalšia opora tímu HK. Veľkú zásluhu na víťazstve mal však tiež brankár Jakub Blicha. „Výrazne nám pomohol a podržal nás. Chytal skutočne famózne,“ pochválil spoluhráča spomedzi troch žrdí 31-ročný Baláž.
Zverenci Martina Liptáka sa najlepším spôsobom naladili na stredajšie košické derby proti Crows. „O semifinále si trúfame zabojovať, avšak musíme ísť od zápasu k zápasu. V stredu nás čaká košické derby, v ktorom sa musíme pobiť o body, a následne posledný duel v tomto kalendárnom roku doma proti Novým Zámkom. Ak sa nám podarí získať tieto dôležité štyri body, tak si myslím, že máme reálnu šancu zabojovať o semifinále,“ tvrdí skúsenosťami z angažmánov v zahraničí ošľahaná spojka.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Marek Findrik (www.zonerama.com)

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022