Načítavanie údajov ...

HNIĎÁK DO NEMECKA

Talentovaný slovenský hádzanár Marek Hniďák bude v kariére pokračovať v Nemecku. Po polroku v maďarskom prvoligovom tíme Ceglédi KKSE, za ktorý nastúpil v 8 stretnutiach (7 v lige, 1 v pohári) a dal 7 gólov (6+1), bude pôsobiť v HC Burgenland. S účastníkom tretej najvyššej nemeckej súťaže, ktorý prejavil eminentný záujem, sa ľavoruký hráč dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny. Predstavitelia Burgenlandu by privítali dohodu aj na dlhšie obdobie.

Burgenland angažoval Hniďáka krátko pred začiatkom ročníka spolu s 28-ročným Srbom Milojem Doličom. Keďže sa nepodarilo včas dotiahnuť administratívne záležitosti, Slovák hrajúci na poste pravej spojky chýbal svojmu klubu v úvodnom kole C-skupiny III. lige na palubovke SV 04 Plauen-Oberlosa, kde jeho spoluhráči zvíťazili 27:24.

Hniďák sa dobre uviedol v Maďarsku a následne aj v slovenskej reprezentácii mužov, v drese ktorej by si chcel zahrať na domácich ME 2022. Ceglédu sa nepodarilo udržať medzi elitou, a tak si musel hľadať nový klub. O jeho služby bol záujem. Absolvoval skúšku v druholigovom Rostocku, kde sa mu ušla pochvala, ale uprednostnili skúseného Srba z francúzskej ligy. Zaujímal sa oňho aj Ferencváros Budapešť, ale mohol si ho dovoliť angažovať až od januára.

Pre mladého Slováka bolo pri voľbe nového zamestnávateľa prioritou, aby mal zápasovú prax a bol dostatočne vyťažený na palubovke. V Burgenlande by mal dostať priestor na naberanie hernej kondície. Pri rozhodovaní o novom tíme prihliadal aj na tréningový proces, v Nemecku by mal mať 6 – 7 tréningov týždenne. Trénerovi Steffenovi Baumgartovi sa pozdával aj vďaka tomu, že napriek takmer dvojmetrovej výške ide o pohyblivého hráča v obrane.

Marek Hniďák pred Ceglédom hrával v slovenskej extralige za Košice Crows, kam prestúpil z HK Slavoj Trebišov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hcburgenland

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022