Načítavanie údajov ...

Hniďák rýchlo presvedčil výkonmi, v Lovosiciach s ním počítajú dlhodobo

Dobré výkony hádzanárov HK FCC Město Lovosice, ktorí v českej extralige bojujú v doterajšom priebehu o najvyššie priečky, nezostali bez povšimnutia. Vedenie klubu sa rozhodlo poistiť služby troch kľúčových hráčov a strelcov tímu. Jedným z nich je aj slovenský reprezentant Marek Hniďák. Okrem neho podpísali nové dlhodobé zmluvy aj ďalšie dve spojky Jan Krupa a Jaroslav Trkovský.

Dvadsaťjedenročnému ľavorukému Slovákovi hrajúcemu na poste pravej spojky stačilo pár mesiacov, aby presvedčil o svojich kvalitách i potenciáli. Do Lovosíc prišiel pred aktuálnou sezónou z nemeckého treťoligového HC Burgenland. „Nielen svojím prístupom v tréningu, ale aj výkonmi na ihrisku si veľmi rýchlo vypýtal predĺženie zmluvu. Prevýšil naše očakávania v útočnej, ale predovšetkým v obrannej fáze, kde dokáže veľmi dobre pracovať so svojou výškou. V neposlednom rade veľmi rýchlo zapadol do kolektívu a spoluprácu s ním si pochvaľujú hráči i tréneri,“ vyjadril sa na klubovom webe na Hniďákovu adresu športový riaditeľ Lovcov z Lovosíc Jan Landa.

Ešte nie je za nami ani polovica sezóny a Lovosice dalo jasne najavo, že si chcú udržať opory družstva. „Podpisom predĺženia kontraktov potvrdzujeme našu stratégiu udržať toto mužstvo čo najviac pohromade. Chceme stavať na dravých motivovaných mladších hráčov, ktorí majú chuť sa zlepšovať a nasávať rady od trénerov a skúsenejších hráčov. Všetci traja spĺňajú tieto predpoklady,“ dodal Landa, podľa ktorého boli rokovania o zmluvách konštruktívne.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.hazenalovosice.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022