Načítavanie údajov ...

Iuventa počas víkendu dvakrát v EL, Paríž 92 náročnejší protivník ako vlani Nice

Hádzanárky Iuvety Michalovce ako prvé z trojice slovenských klubov začnú svoje účinkovanie v pohárovej Európe v sezóne 2020/2021. Michalovčanky sa predstavia v premiérovom ročníku novej EHF Európskej ligy (niekdajší Pohár EHF). Ešte v lete sa dozvedeli, že ich súperom v 2. kvalifikačnom kole (1. kolo sa nehralo, pozn.) budú hráčky tímu Paríž 92. Aj vzhľadom na situáciu v súvislosti s koronavírusom a z toho vyplývajúcom zákaze diváckej účasti v SR sa kluby dohodli, že dvojzápas odohrajú na francúzskej pôde.

Hrať sa bude v Paláci športov Roberta Charpentiera v Issy-Les-Moulineaux, a to v sobotu 17. októbra od 20.00 h a potom aj odveta v nedeľu 18. 10. od 19.00 h, keď bude v zápise ako domáce družstvo figurovať Iuventa. Oba duely povedú španielski rozhodcovia Andrés Rosendo a Sergio Rodríguez Estevez.

Zemplínčanky majú skúsenosť s družstvom z krajiny galského kohúta aj z vlaňajška, keď v Pohári EHF vzdorovali v rovnakej fáze súťaže OGC Nice Côte d’Azur Handball, ale po prehrách 21:23 a 23:25 nepostúpili ďalej.

„Aj teraz je favoritom určite súper. Paríž je podľa mňa silnejší tím ako pred rokom Nice. Potvrdil mi to aj český reprezentačný kouč Jan Bašný, ktorý pôsobí vo Francúzsku. Podľa jeho slov ide o mimoriadne kvalitné družstvo s viacerými individualitami. Vlani by sme to mali s Parížankami ťažké a teraz vraj ešte ťažšie,“ vyjadril sa kouč Iuventy Peter Dávid pre Noviny Zemplína na adresu 4. družstva tabuľky najvyššej francúzskej súťaže.

Iuventa sa na vystúpenie vo Francúzsku naladila uplynulú nedeľu domácim víťazstvom v MOL lige nad ŠŠK Prešov 31:23. Do dejiska víkendových zápasov sa vydala vo štvrtok ráno autobusom, doraziť na miesto by mala v piatok na obed. Cestou si Zemplínčanky urobia prestávku v Nemecku, kde si aj zatrénujú. Na spiatočnej ceste sa michalovská výprava mala zastaviť v Písku a v rámci slovensko-českej súťaže si v stredu 21. októbra predohrať súboj s miestnym Sokolom. „Vzhľadom na to, že v Česku sú na dva týždne zrušené všetky zápasy, hrať nemôžeme. V lige tak budeme v hre najbližšie až v piatok 30. októbra, keď absolvujeme zápas v Prešove,“ poznamenal Dávid.

Paríž 92 odohral v tejto sezóne štyri ligové duely, z ktorých tri vyhral, naposledy na pôde Toulounu jednoznačne 30:20. Jedinú prehru utrpel na palubovke aktuálne tretieho Bourg De Peage (21:22). V kádri je viacero legionárok vrátane českej krídelníčky Veroniky Malej či predsezónnej dánskej posily Nadie Offendalovej.

Súper Michaloviec figuroval v uplynulej sezóne najvyššej francúzskej súťaže, ktorú takisto ako ostatné ligy zasiahla pandémia koronavírusu, na 5. priečke. Klub v minulosti vystupoval pod názvom Issy Paríž, je to štvornásobný vicemajster Francúzska, finalista PVP 2012/2013 a Vyzývacieho pohára 2013/2014.

Úspešnejší z dvojzápasu Paríž – Iuventa postúpi do rozhodujúceho 3. kola, do ktorého je nasadených 18 družstiev. Kvarteto Herning-Ikast Haandbold (Dán.), Siófok KC (Maď.), CS Minaur Baia Mare (Rum.) a Handball Club Lada Togliatti (Rus.) má priamo istú účasť v 16-člennej skupinovej fáze EL.

Európska liga v hádzanej žien 2020/2021 – 2. kvalifikačné kolo – prvý zápas:
sobota 17. 10. o 20.00 h: Paríž 92 (Fr.) – Iuventa Michalovce (SR), rozhodujú: Andrés Rosendo a Sergio Rodríguez Estevez zo Španielska
odveta:
nedeľa 18. 10. o 19.00 h: Iuventa Michalovce (SR) – Paríž 92 (Fr.), hrá sa v Issy-Les-Moulineaux, rozhodujú: Andrés Rosendo a Sergio Rodríguez Estevez zo Španielska

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk / Peter Brendza

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022