Iuventa úspešná v dohrávke na pôde Poruby

Bodku za minulotýždňovým 3. kolom spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien dalo víťazstvo hráčok Iuventy Michalovce vo štvrtkovej dohrávke. Zemplínčanky zdolali domáci DHC Sokol Poruba 23:18 (9:11) v stretnutí, ktoré sa pôvodne malo hrať uplynulú sobotu. Pre podozrenie na koronavírus v tíme Iuventy, ktoré sa však potom nepotvrdilo, duel odložili.
Michalovčanky prehrávali v I. polčase aj trojgólovým rozdielom – 5:8 v 19. min, ale vyšiel im vstup do druhého dejstva, keď ich Čorovičová poslala v 40. min do vedenia 13:12. Necelých šesť minút pred koncom bol osud súboja otvorený. Domáca Desortová znížila na 17:18, ale vzápätí dvakrát skórovala spojka Iuventy Holejová a v závere si hostky cenné víťazstvo už postrážili. Zverenky trénera Petra Dávida sú so 4 bodmi v tabuľke štvrté, hádzanárkam Poruby patrí s 2 bodmi 8. priečka.

Výsledok štvrtkovej dohrávky 3. kola MOL ligy žien:
DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 18:23 (11:9)
Najviac gólov: Desortová 8, Polášková a Mýlková po 2 – Klučková 6/3, Trúnková 5, Trifunovičová 3

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook Házená Poruba