Načítavanie údajov ...

Iuventa v 1. kole Pohára EHF proti VOC Amsterdam, potom by ju čakal Nyköbing

Žreb 1. a 2. kvalifikačného kola Pohára EHF hádzanárok 2018/2019

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa vrátia na európsku pohárovú scénu, na ktorej vlani absentovali prvýkrát po 14 rokoch (od sezóny 2003/2004 nechýbali ani v jednej zo štrnástich edícií niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží, pozn.), súbojmi v Pohári EHF žien. Utorkový žreb vo Viedni im za súperky v 1. kvalifikačnom kole prisúdil hráčky holandského klubu OTTO Work Force / VOC Amsterdam. Ten je pravidelným účastníkom EP, ale v ostatných rokoch sa výraznejšie nepresadil. V sezóne 2009/2010 si na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov v Trenčíne zmeral sily aj s ŠKP Bratislava (25:27). Prvý zápas odohrajú Zemplínčanky na pôde protivníka 8. alebo 9. septembra 2018, odveta v Chemkostav aréne sa bude hrať 15. alebo 16. 9.

„Účinkovanie v Pohári EHF vnímame ako možnosť konfrontácie s európskou hádzanou. Holandská hádzaná je na veľmi dobrej úrovni. Zápasy s amsterdamským tímom nám ukážu, kde sa momentálne nachádzame. Každopádne sa na vystúpenia v Pohári tešíme. Pre dievčatá sú tieto duely po reprezentačných súbojoch najlepšou možnosťou ukázať sa. Do zápasov pôjdeme s cieľom zvíťaziť,“ poznamenal pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Radoslav Kozlov.

Úradujúci slovenský šampión si namiesto Ligy majstrov zvolil Pohár EHF. Zverenky trénera Petra Hatalčíka figurovali medzi štrnástkou nenasadených tímov. Iuventa bola prvá pod čiarou oddeľujúcou nasadené a nenasadené družstvá. V prvom z troch kvalifikačných kôl pred skupinovou fázou mohli Michalovčanky naraziť na kvalitných súperov ako napríklad dánsky Viborg, ruský Zvenigorod, nemecký Metzingen, francúzsky Issy Paríž či nórsky Fredrikstad.

Vo Viedni vyžrebovali aj dvojice 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien, ktoré je plánované na 13./14., resp. 20./21. októbra. Iuventa v prípade postupu cez Amsterdam narazí na dánsky Nyköbing Falster Haandbold, pričom by začínala v domácom prostredí.

Pohár EHF žien 2018/2019 – 1. kolo kvalifikácie (prvé zápasy 8./9. 9. – odvety 15./16. 9. 2018):
OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.) – Iuventa Michalovce (SR)
2. kolo (13./14. 10. – 20./21. 10. 2018):
postupujúci z dvojice OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.) – Iuventa Michalovce (SR) – Nyköbing Falster Haandbold (Dán.)

Autor: SITA , Foto,Video: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022