Načítavanie údajov ...

Iuventu čaká v Nyköbingu ešte náročnejší duel ako doma, v odvete potrebuje zmazať trojgólové manko

Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu odcestujú do Dánska, kde v nedeľu 21. októbra 2018 od 18.00 h nastúpia proti Nyköbing Falster Haandbold na odvetný zápas 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2018/2019 (rozhodujú Izraelčania Ben-Dan a Faran). Zemplínčanky pred týždňom statočne vzdorovali favoritovi, nad ktorým v Chemkostav aréne v úvode II. polčasu dokonca aj vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Napokon z toho bola prehra 26:29. „Mňa teší, že sme odohrali dobrý zápas,“ skonštatoval po prvom dueli trénera Iuventy Peter Hatalčík, ktorý si želal, aby jeho zverenky boli favoritovi dôstojným súperom.

Vzhľadom na lepšiu východiskovú pozíciu i kvality kádra drží lepšie postupové karty v rukách Nyköbing. „V Dánsku nás čaká ešte ťažší zápas. Samy sme sa však presvedčili, že sa s nimi dá hrať. Záleží len na nás, ako k tomu pristúpime a čo predvedieme na ihrisku,“ vyjadrila sa pred odvetou pre Noviny Zemplína kapitánka úradujúceho slovenského majstra Patrícia Wollingerová. Aj pivotka Nikoleta Trúnková si uvedomuje, že na prípadné postupové prekvapenie potrebujú so spoluhráčkami poriadne zabrať. „V prvom zápase sme mohli okúsiť, ako vyzerá špičková európska hádzaná. Do odvety musíme zlepšiť obranu a vyvarovať sa školáckym chybám. Aby sme postúpili, tak musíme podať výkon nie na sto, ale dvesto percent,“ poznamenala Trúnková. Michalovské hádzanárky si pozor budú musieť dať predovšetkým na švédsku ľavú spojku Johannu Westbergovú, ktorá im na Zemplíne nasúkala desať gólov.

Michalovčanky mali počas tohto týždňa voľno, zápas 6. kola MOL ligy s Bánovcami nad Bebravou si odložili na 8. decembra. Nyköbing sa na nedeľňajšiu odvetu nenaladil najlepšie, keď nezvládol domáci ligový súboj s Esbjergom a po hladkej prehre 21:31 (prvej v sezóne, pozn.) prepustil 2. priečku v tabuľke svojmu premožiteľovi.

Pohár EHF žien 2018/2019 – 2. kolo kvalifikácie – odveta:
nedeľa 21. 10. o 18.00 h: Nyköbing Falster Haandbold (Dán.) – Iuventa Michalovce (SR), prvý zápas 29:26, rozhodujú: Yaron Ben-Dan a Assaf Faran z Izraela

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022