J. Briatka a Jakubisová so stopercentnou úspešnosťou streľby

Prvá polovica tohto týždňa bola vyplnená pohárovými i ligovými vystúpeniami slovenských hádzanárov pôsobiacich v zahraničí. Tím AEK Atény s prehľadom zvládol štvrťfinále Gréckeho pohára na pôde Filipposu Veria (36:26), pričom Juraj Briatka odohral 40 minút a pri štyroch góloch mal stopercentnú úspešnosť streľby.
V Maďarsku prešiel cez pohárové osemfinále HE-DO B. BRAUN Gyöngyös, ktorý vyhral vonku nad BFKA-Veszprém 41:29, Ľubomír Ďuriš sa do štatistík nezapísal.
Z postupu do štvrťfinále Kráľovského pohára v Španielsku sa tešil klub brankára Michala Martina Konečného. Puente Genil si poradil s Burgosom 37:29. Naopak, v osemfinále sa lúčila Nava s Jakubom Prokopom a Tomášom Smetánkom po prehre s Ademarom León 23:32.
Hladkú prehru utrpel v šesťnásťfinále Poľského pohára Górnik Zabrze, ktorý na svojej palubovke nestačil na Azoty-Pulawy (18:31). Ľubomir Ivanicja skóroval za zdolaných raz.

V českej extralige si líder z Plzne aj vďaka trom gólom Mareka Korbela poradil vonku s Hranicami hladko 37:21. Súboj druhého s tretím vyznel tesne pre domácu Karvinú (35:32), čo nepotešilo kouča hosťujúceho Zubří Petra Dávida. Frýdek-Místek vedený Danielom Valom po dlhšom čase opäť zabodoval po remíze s Brno 32:32. Neúspešnú premiéru na lavičke tímu Maloměřice Brno má za sebou František Urban. Posledný tím tabuľky totiž nestačil na pražskú Duklu (26:38), ktorej chýbal v zostave Marek Hlinka.

DHK Baník Most bude bojovať o trofej v Českom pohári, keď v semifinále nedal šancu domácemu TJ Sokol Písek (40:24). Slovenky v jeho drese dosiahli dva góly – Lucia Mikulčík (1), Tatiana Šutranová (1), Katarína Kostelná (0).

Ruský Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým po dvoch prehrách opäť zabodoval naplno, keď na palubovke Astrachanočky vyhral 28:23 a drží si 2. priečku v ligovej tabuľke.

Naopak, po šiestich ligových dueloch bez premožiteľa nestačili hádzanárky Nice na Paríž 92, druhý tím tabuľky, ktorému podľahli 18:23. Martina Školková dala v drese domácich dva góly zo štyroch striel.

Súboj popredných nemeckých klubov sa v I. bundeslige žien sa skončil v prospech Borussie Dortmund, ktorá pokorila Thüringer HC 32:27, hoci Lýdia Jakubisová skórovala trikrát z rovnakého počtu striel.

Tri góly dala aj Diana Michálková pri prehre rakúskeho Stockerau u druhého Atzgersdorfu 20:23, hoci v polčasovej prestávke viedli hostky 12:9. Slovenská pivotka bola aj raz vylúčená.

Stretnutie najvyššej švajčiarskej súťaže Winterthur – Nottwil vyznelo jasne v prospech hostiek (34:25), z čoho nemal radosť Peter Kukučka, člen realizačného tímu domácich.

Koszalin, ktorého brankárkou je Alexandra Ivanicja, po štyroch prehrách okúsil v Poľsku chuť ligového víťazstva, keď si poradil s poslednou Koronou Kielce 28:25.