Načítavanie údajov ...

Juniori kondične prekvapili, Kolesárovi chýbali v Púchove traja hráči

Uplynulé týždne patrili zrazom mládežníckych hádzanárskych reprezentácií. Po kadetkách to boli v akcii aj chlapci v troch rôznych vekových kategóriách. Juniori Slovenska sa zišli ešte v utorok 7. júla v Púchove. „Stretli sme sa na 9 dní. Bolo to prvé sústredenie od vypuknutia pandémie koronavírusu, ktorá nám poriadne skrížila plány. Museli sme zrušiť aprílové sústredenie v Slovinsku s dvoma zápasmi proti domácim rovesníkom. Začiatkom júna sme mali mať kondičné sústredenie a príprava mala vyvrcholiť koncom júna zápasmi v Španielsku, kde sme sa mali okrem domácich stretnúť aj s Izraelčanmi. Začiatkom júla sme sa mali predstaviť na majstrovstvách EHF (nižšia kategória po ME, pozn.),“ povedal na úvod kouč juniorskej reprezentácie Ján Kolesár.

Šampionát hráčov do 20 rokov sa mal hrať v dňoch 3. – 12. júla 2020 v Bosne a Hercegovine. V A-skupine turnaja mali zverencov Kolesára čakať súperi z Poľska, Faerských ostrovov, Fínska a domáci reprezentanti. „Zatiaľ je podujatie presunuté na január budúceho roka. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia vo svete. Počul som už aj hlasy, že turnaj bude mať iné dejisko,“ poznamenal tréner slovenských juniorov.

Duo Ján Kolesár – Tomáš Straňovský malo v Púchove k dispozícii 18-členný hráčsky káder. „Z našich pôvodných zámerov nám vypadli tri mená – Lacena a zo zdravotný dôvodov sa ospravedlnili Koller s Hniďákom. Mali sme trochu problém s brankármi, ale aj to sme nejako vyriešili,“ pokračoval Kolesár.

Na úvod čakali juniorov kondičné testy. „Dopadli celkom fajn. Niektorí boli na tom lepšie, niektorí horšie, ale môžem povedať, že hoci som sa trochu obával, celkovo som bol milo prekvapený. Bolo vidieť, že drvivá väčšina sa hýbala, aj keď boli medzi chlapcami isté rozdiely,“ prezradil reprezentačný kormidelník a k ďalšej náplni tréningov dodal: „Okrem kondície, ktorú mal na starosti Ján Čerňan, sme sa venovali sile, intervalovým behom a keďže sme boli po dlhom čase konečne spolu, k slovu sa dostala aj hádzaná. Potrebovali sme si prejsť určité veci – obranu, útok, herné systémy. Klasické prípravné stretnutia sme nehrali. Išlo nám najmä o to, aby sme zistili, v akom stave sú hráči. Keďže časť sústredenia boli s nami aj kadeti, tak sme s nimi odohrali jeden modelovaný duel. Popoludňajšie tréningové jednotky boli viac-menej zamerané na hernú stránku, mali sme dostatok priestoru a dvakrát sme si zahrali aj medzi sebou.“

Prvýkrát pod mojím vedením sme spolu strávili taký dlhý čas. Myslím si, že sme to zvládli celkom fajn a splnili sme všetko, čo sme chceli. Dvaja hráči sa zranili, zhodou okolností ľaváci Kucsera a Maliar. Boľačky u hráčov sa objavili v poslednej tretine zrazu. Podmienky v Púchove boli výborné, oproti minulosti sa zlepšili, ale na tejto úrovni je to bežné aj v iných krajinách. Celkovo hodnotím sústredenie pozitívne,“ zhodnotil sústredenie Kolesár, ktorý zatiaľ nevie, kedy sa opäť zíde so svojimi zverencami. „Termín máme určený na prvý novembrový týždeň, ale už aj predtým by sme chceli mať také kratšie trojdňové bloky. Situácia je zamotaná a komplikuje ju aj skutočnosť, že hráči sú väčšinou súčasťou seniorských tímov a ligové súťaže sa hrajú prakticky až do Vianoc. Navyše, objavujú sa rôzne šumy, že mnohé kluby majú problémy… Sám som zvedavý, čo sa udeje, ale indície nie sú priaznivé.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022