Načítavanie údajov ...

JURAJ BRIATKA SA VRACIA DO BOJNÍC

Slovenský hádzanársky reprezentant Juraj Briatka sa vráti do HK Kúpele Bojnice, s ktorým na budúci týždeň začne aj prípravu na novú sezónu Niké Handball extraligy. Aj uplynulý ročník odštartoval v bojnickom tíme, ale potom opustil nováčika najvyššej slovenskej súťaže a v polovici októbra zamieril do gréckeho AEK Atény, víťaza Európskeho pohára mužov 2020/2021. Najskôr tam mal pôsobiť do konca decembra 2021, ale napokon sa jeho angažmán predĺžil až do konca sezóny 2021/2022. V drese AEK si zahral v Európskej lige a bojoval o najvyššie priečky v Grécku, pričom Aténčania zostali bez trofeje – v lige boli vicemajstrami a v národnom pohári stroskotali vo finále. „Mohol som tam zostať, ale nechcel som. Prečo? Z osobných dôvodov,“ odvetil pre slovakhandball.sk J. Briatka a pokračoval: „V každom prípade to bola výborná skúsenosť. Som rád, že som túto možnosť neodmietol, hoci to bolo vtedy narýchlo. Obohatilo ma to zo všetkých stránok, veľa som sa naučil z hádzanárskej i profesionálnej stránky. Zobral som si veľa aj od môjho španielskeho spoluhráča, tiež krídelníka Cristiana Ugaldeho. Teraz si aj viac verím, že by som mohol ďalej pôsobiť niekde v zahraničí.“

Návrat 26-ročného ľavého krídelníka určite potešil aj trénera Bojničanov Tomáša Mažára, ktorý v J. Briatkovi získal „gólového“ hráča. „Zatiaľ zostávam v Bojniciach s tým, že ak sa mi naskytne niečo zaujímavé, tak budem môcť odísť. Dohodli sme sa tak ako vlani, že mi nebudú robiť problémy v prípade vyhovujúcej ponuky. Dostal som jednu z najvyššej španielskej súťaže, ale z pohľadu podmienok nebola pre mňa prijateľná, obzvlášť, keď už nemám 20 rokov. Moja vysnívaná krajina je Francúzsko, ale tam je náročné sa dostať,“ uviedol J. Briatka.

Najlepší strelec Niké Handball extraligy 2020/2021 bude chcieť Bojniciam pomôcť k úspešnému účinkovaniu. „Myslím si, že minulosezónna 6. priečka sa dá vylepšiť. Naša súťaž je vyrovnaná. Dominuje v nej Tatran Prešov nasledovaný Považskou Bystricou a Košicami, ale s ďalšími sa dá bojovať o popredné umiestnenie,“ dodal rodák z Bojníc.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hkbojnice

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022