Načítavanie údajov ...

K Tatranu a Iuvente aj Považská Bystrica, na európskej scéne znova trio klubov zo SR

Do európskych pohárových súťaží v hádzanej 2020/2021 zo Slovenska rovnaká trojica ako v predchádzajúcej sezóne

V ostatných sezónach je už tradíciou, že o slovenské zastúpenie v európskych hádzanárskych pohárových súťažiach sa stará trojca klubov. Zoznam slovenských účastníkov v ročníku 2020/2021 má už kompletnú podobu. Už dávnejšie bola známe, že šampióni zo sezóny 2018/2019 (ligový súťažný ročník 2019/2020 bol pre pandémiu koronavírusu anulovaný, pozn.) nebudú štartovať v Lige majstrov, ktorá má podľa nového formátu len 16 účastníkov. Slovenské tímy sa však zapoja do ďalších kontinentálnych pohárových súťaží, a tak Slovensko bude mať opäť trojnásobné zastúpenie, čo je rovnaký počet a dokonca aj totožné zloženie ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch.

„Muži Tatrana Prešov a ženy Iuventy Michalovce sa prihlásili do Európskej ligy, ktorá nahradila niekdajší Pohár EHF a po Lige majstrov bude bude v hierarchii druhou najvýznamnejšou pohárovou súťažou. Hráči MŠK Považská Bystrica budú účinkovať v Európskom pohári, ktorý sa doteraz hral ako Vyzývací pohár (Challenge Cup). Viac-menej bolo jasné, že to bude táto trojica klubov, ktoré ešte vopred avizovali svoj záujem a napokon sa aj prihlásili. Okrem nich už nikto nevyužil túto možnosť,“ informoval  športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský po uzávierke prihlášok.

Kým pre Prešov je to zmena, že neúčinkuje v LM, pre Michalovce a Považskú Bystricu ide o rovnakú súťaž len už pod iným názvom.

V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú trojica klubov – Tatran Prešov v Lige majstrov, MŠK Považská Bystrica vo Vyzývacom pohári (muži) a Iuventa Michalovce v Pohári EHF (ženy).

Žreb európskych pohárových súťaží je na programe v utorok 28. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022