Načítavanie údajov ...

Kalafut oporou pri výhre Nordhornu, prvé víťazstvo Urbanovho Emsdettenu

Úspešný víkend v Nemecku majú kluby dvoch slovenských hádzanárskych reprezentantov. HSG Nordhorn-Lingen naplno zabodoval v I. bundeslige, keď v nedeľu vyhral na palubovke TUSEM Essen 33:26. Pri druhom tohtosezónnom víťazstve na palubovkách súperov a celkovo treťom v aktuálnom ročníku bol aj Dominik Kalafut. Dvadsaťpäťročný pivot bol jednou z kľúčových postáv hostí, navyše so 6 gólmi aj druhým najlepším strelcom svojho tímu, ktorý je v tabuľke na 15. mieste z 20 účastníkov.

V II. bundeslige sa premiérového dvojbodového zápisu dočkal TV Emsdetten, ktorý si poradil s družstvom Dessau 25:23 a v poradí sa posunul na predposlednú priečku, k čomu troma gólmi prispel aj Tomáš Urban. Smutný bol Martin Potisk, keďže jeho ThSV Eisenach hladko podľahol na pôde mužstva Hamm-Westfalen 23:33. Potisk sa predviedol dvoma gólmi.

Vo Francúzsku uspel C’Chartres Métropole Handball v dôležitom súboji Lidl Starligue proti Ivry 32:28, ale v zostave nefigurovali Lukáš Urban a ani dlhodobo zranený Matej Mikita. Brankár Teodor Paul bol pri domácej prehre svojho USAM Nimes Gard s favorizovaným PSG (27:31). Michal Kopčo jedným presným zásahom zmiernil prehru Tremblay proti Saint-Raphaël Var Handball (25:35).

V Maďarsku sa po vyše dvoch mesiacoch predstavil v akcii Eger aj so Šimonom Macháčom, ale jeho dva góly mali len kozmetický vplyv na hladkú prehru s vedúcim Telekomom Veszprém (21:40). Doma sa nedarilo ani Ceglédu. Klub Martina Mazáka nestačil na Csurgói KK (20:30), slovenský pivot skóroval raz.

HSC Suhr Aarau si v najvyššej švajčiarskej súťaži odniesol bod z palubovky Wackeru Thun (23:23), pričom slovenská opora Martin Slaninka sa do streleckej listiny zapísala dvakrát.

Počas víkendu sa hrali aj stretnutia európskych pohárových súťaží. Nemecké derby v 3. kvalifikačnom kole Európskej ligy žien nevyšlo tímu Thüringer HC, keď doma v Bad Langensalze podľahol HSG Blomberg-Lippe 27:31. Skúsená Slovenka Lýdia Jakubisová zaznamenala tri góly zdolaného družstva, ktoré bude mať šancu otočiť vývoj dvojzápasu v odvete. Paríž 92, francúzsky premožiteľ Iuventy Michalovce z 2. kola tejto súťaže, urobil krátky proces aj s dánskym Nyköbing Falster Haandbold (28:16). Hádzanárky DHK Baník Most aj so Slovenkami Luciou Mikulčíkovou a Katarínou Kostelnou neodohrali súboj 3. kola kvalifikácie EL pre výskyt pozitívneho výsledku testu na koronavírus v tíme maďarského súpera Váci NKSE, ktorý tak nemohol odcestovať do ČR.

Hádzanári Baníka Karviná sa pre neistú situáciu z Európskeho pohára odhlásili, a tak ich rakúsky protivník Ferlach postúpil bez boja.

Autor: slovakhandball.sk. Foto: https://www.facebook.com/hsgnordhorn

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022