Načítavanie údajov ...

Kalafutov návrat do Nemecka, je treťou letnou posilou HSG Nordhorn-Lingen

Slovenský hádzanársky reprezentant Dominik Kalafut sa po roku vracia do Nemecka. Uplynulú sezónu strávil vo Francúzsku v drese Cesson Rennes Métropole Handball, do ktorého prestúpil vlani v lete z nemeckého prvoligového TSV Hannover-Burgdorf. So spoluhráčmi v Cessone si však nevybojovali záchranu v Lidl Starligue (LNH), keď obsadili predposledné 13. miesto.

Kalafut sa v auguste upísal tímu HSG Nordhorn-Lingen (2. v konečnom poradí II. ligy 2018/2019), pričom s nováčikom I. bundesligy sa dohodol na ročnom kontrakte. V kádri nového družstva bude 24-ročný Slovák tvoriť trojicu pivotov spolu s Lucom de Boerom a Toonom Leendersom. „Tešíme sa, že sme v osobe Dominika získali kvalitného hráča najmä do ofenzívy. Pomôže nám na pozícii pivota, pričom De Boer a Leenders nebudú musieť byť natoľko vyťažení,“ uviedol na klubovom webe šéf HSG Nordhorn-Lingen Matthias Stroot.

„Po roku vo francúzskej lige som rád, že môžem opäť pôsobiť v Nemecku. Obzvlášť ma teší, že si zahrám za jeden z tradičných klubov. Dostalo sa mi tu vrúcneho prijatia, očakávam úspešnú sezónu pre Nordhorn-Lingen,“ poznamenal D. Kalafut, ktorý je treťou letnou posilou Nordhornu, v ktorom v minulosti pôsobili aj iní slovenskí reprezentanti – napr. súčasný kouč národného tímu Peter Kukučka či Csaba Szücs ml. Pre Kalafutovo mužstvo sa bundesligová sezóna začne 22. augusta domácim stretnutím proti Bergischen HC.

Dominik Kalafut hrával v rokoch 2011 – 2013 za SG VTB/Altjührden (HSG Varel-Friesland), nasledoval Wilhelmshavener HV (2013/14) a potom štyri sezóny strávil v TSV Hannover-Burgdorf a nasledoval rok v Cesson Rennes Métropole Handball.

Autor: SITA, Foto: HSG Nordhorn-Lingen

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022