Načítavanie údajov ...

Kopčo s novým kontraktom a skalpom úradujúceho víťaza Ligy majstrov

Po sezóne v US Ivry mieri do Tremblay

Michal Kopčo je vo Francúzsku spokojný, aj preto s touto krajinou spája svoju ďalšiu budúcnosť. V aktuálnej sezóne si oblieka dres US Ivry Handball, od nasledujúcej bude hráčom Tremblay-en-France Handball. Skúsený pivot, ktorý sa v ostatnom čase vytratil zo slovenskej reprezentácie, si pochvaľuje svoje súčasné hádzanárske pôsobenie. Teší ho vyťaženosť i dôvera v súčasnom klube i to, že si ho vybral ako posilu nový kouč ambiciózneho ligového konkurenta. Zaujímavosťou je, že v Ivry hráva po boku bývalého Prešovčana Vasju Furlana a v Tremblay sa stretne so súčasným hráčom Tatrana Brunom Butoracom. Tridsaťjedenročný Košičan sa o súčasnosti i budúcnosti rozhovoril pre slovakhandball.sk.

Ako sa zrodil váš prestup do Tremblay?
– Je to ambiciózny klub s veľkými ambíciami, ktoré siahajú na umiestnenie do 5. priečky. Príde nový tréner Rastko Stefanovič, ktorý si vybral svojich hráčov. Okrem mňa prichádzajú viacerí vrátane Prešovčana Bruna Butoraca. Vyzerá to na veľmi solídne zloženie mužstva. Ja som bol pre kouča prvá voľba, pokiaľ ide o hru v obrane i v útoku. Dohodli sme sa na zmluve na 1+1 rok.

Nechceli s vami predĺžiť spoluprácu v Ivry?
– Áno, mali záujem. Všetci ma prehovárali aj vzhľadom na nadmiernu spokojnosť. Hrávam 60 minút, patrím k oporám mužstva, ale nedohodli sme sa na podmienkach.

Bol v hre aj iné možnosti?
– Mal som ešte tri – štyri iné ponuky. Väčšina bola z Francúzska a jedna z Nemecka, išlo o tím s postupovými ambíciami do I. bundesligy. Nám sa tu však s rodinou páči, nechceli sme sa sťahovať do inej krajiny. Teraz sa presunieme len o 30 km ďalej. Ponuka z Tremblay bola pre mňa najlepšia.

Pôsobili ste v Maďarsku, Chorvátsku, Nemecku a Portugalsku, takže môžete porovnávať. Je Francúzsko pre vás to najlepšie v klubovej kariére?
– Asi áno. Francúzsko je top úroveň, k nej môžeme prirovnať ešte Nemecko, tam je však náročné cestovanie. Tu sa využívajú rýchle TGV vlaky, takže ani cesty do vzdialenejších destinácií netrvajú dlho.

Zvykli ste si rodinou na tunajší život?
– Áno, samozrejme. Aj deti tu chodia do školy. Učíme sa francúzsky jazyk, hoci je to dosť náročné. V tíme komunikujeme po anglicky, keďže v kádri sú hráči rôznych národností, ale treba vedieť aj niečo po francúzsky. Vyhovujeme mi, že ligové zápasy sa hrávajú v strede týždňa. V sobotu ráno absolvujeme tréning a potom máme voľný víkend.

Viete si predstaviť, že vo Francúzsku zavŕšite hráčsku kariéru?
– Keby bola taká možnosť, tak si to viem predstaviť. Športovci majú kočovný život, preto nemôžem teraz povedať, že tu určite zostanem. Už sa objavili nejaké ponuky a možnosti aj na obdobie, ktoré príde po dvoch rokoch v Tremblay.

Minulý týždeň ste šokovali víťazstvom na palubovke úradujúceho víťaza Ligy majstrov Montpellier HB, ku ktorému ste prispeli troma gólmi vrátane dôležitého presného zásahu na 30:27 dve minúty pred koncom. Pomôže to Ivry k zotrvaniu v Lidl Starligue?
– Záchrana v najvyššej súťaži je prvoradá. Spomenutý triumf nám priniesol nečakané, ale veľmi dôležité body. Vyhrať v Montpellieri bolo niečo výnimočné. Každý si myslel, že prehráme o desať gólov, ale my sme splnili to, čo od nás tréner očakával a výsledkom bola výhra 32:30. Bol to z nášho pohľadu vydarený zápas, v ktorom zabral celý tím. Mali sme čo oslavovať.

V ostatnom čase ste sa vytratili z reprezentácie Slovenska. Je to pre vás ešte téma?
– Momentálne túto otázku neriešim a nechcem ju rozoberať. O tom, aký som hráč, nech si každý urobí názor podľa mojich výkonov.

Autor: L. Bogdanyi , Foto: tremblayhandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022