Načítavanie údajov ...

Kouč Šalianok verí v úspešný tretí pokus, trénerskú zmenu v Iuvente nerieši

Peter Pčola (tréner HK Slovan Duslo Šaľa): „Momentálne nie sme v úlohe favorita, ale doma sme dva body stratili, tak ich chceme získať späť“

Po dlhom čase budú doteraz viac-menej osirelé palubovky plné zápasov najvyšších domácich ligových súťaží v hádzanej. Počas nadchádzajúceho víkendu sa bude hrať nielen Slovnaft handball extraliga mužov, ktorá má na programe tri duely 9. kola (Šaľa – ŠKP Bratislava, Slovan Modra – P. Bystrica, N. Zámky – Prešov), ale k slovu sa dostane tiež MOL liga žien, a to nielen na slovenskej strane. Po viac ako mesiaci sa vracajú do akcie už aj české tímy. V pláne majú tri zápasy v sobotu 14. 11. DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň, DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba a v nedeľu 15. 11. Handball PSG Zlín – Sokol Písek. Cez víkendové dni bude v hre aj slovenské kvarteto vo vzájomných súbojoch. HC DAC Dunajská Streda po minulotýždňovom skalpe Iuventy Michalovce bude chcieť nadviazať na svoj výkon aj v sobotu proti ŠŠK Prešov (17.00 h), nedeľa ponúkne od 18.00 h šláger medzi Iuventou Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa.

Šalianky sa do zápasového diania vrátia po jeden a pol mesiaci, naposledy hrali 26. septembra doma práve proti Iuvente. „Od nášho posledného ligového súboja už uplynul dlhý čas. To sa nestáva ani v letnej príprave, že sa toľko trénuje a nehrajú sa zápasy. Žiaľ, dvakrát sme z karanténnych opatrení mali prerušený tréningový proces a ani momentálne ešte nie sme v kompletnom zložení, niektoré hráčky nie sú fit. V sobotu nás čaká ešte testovanie, tak veríme, že všetko bude v poriadku a budeme môcť nasadnúť do autobusu smer východ. Na dievčatách vidieť, že sa tešia na stretnutie. Každé prerušenie tréningového procesu nás však niečo stojí z kondičnej i hernej stránky. Pokiaľ ide o psychiku, nie je to ideálne. S mojou asistentkou Aďou Šalatovou sa často bavíme, ako nastaviť dievčatá v hlavách. Už dvakrát sme sa celý týždeň pripravovali a napokon nám duely so Zlínom a Prešovom zrušili… Veríme, že tentoraz sa už dočkáme zápasového diania,“ povedal pre slovakhandball.sk hlavný kouč HK Slovan Duslo Šaľa Peter Pčola.

Nadchádzajúcemu duelu dodali tothtotýždňové udalosti v Michalovciach ďalší náboj. Správna rada klubu v pondelok odvolala po víkendovej prehre – prvej v ligovom ročníku – na palubovke HC DAC Dunajská Streda (23:28) trénerské duo Peter Dávid – Ján Lajčák a vedením družstva na zostávajúce dva zápasy jesennej časti poverila Jána Beňadika, športového riaditeľa Iuventy. „Udalosti u súpera nebudem komentovať. Iuventa nebola v Dunajskej Strede v kompletnom zložení, navyše na Žitnom ostrove sa ľahko nevyháva. My sa pripravujeme podľa plánu aj po trénerskej výmene u nášho protivníka. Bez ohľadu na to, či bude na lavičke sedieť Dávid alebo Beňadik, naša príprava prebieha ďalej bez zmien,“ poznamenal Pčola.

Jeho náprotivok nechystá radikálne zásahy do tímu či jeho herného prejavu. „Našou úlohou teraz je v podstate skonsolidovať družstvo a čo najlepšie ho pripraviť na nedeľňajšie vystúpenie. Nie je priestor na veľké zmeny. Bude to skôr o detailoch ako o systémových zmenách. Momentálne potrebujeme zvládnuť najbližšie dva súboje s bodovým úspechom, potom bude väčší priestor na zmeny väčšieho charakteru,“ uviedol pre slovakhandball.sk Beňadik.

V nedeľu to bude v Chemkostav aréne tretí vzájomný tohtosezónny duel rivalov. V oboch doterajších sa na konci tešili Zemplínčanky. Najskôr v auguste vo finále turnaja Final 4 Slovenského pohára v Bardejove (31:27), potom v septembri v rámci MOL ligy v Šali (22:21). „Tak hádam bude platiť do tretice všetko dobré. Aj do zápasu na pôde súpera pôjdeme s rovnakým cieľom, chceme vyhrať. Momentálne nie sme v úlohe favorita, ale doma sme dva body stratili, tak ich chceme získať späť. Iný cieľ nás nezaujíma,“ vyhlásil kormidelník Šalianok.

SZH potvrdil, že obe najvyššie hádzanárske súťaže v zmysle platných opatrení v boji proti koronavírusu v súvislosti s obmedzením športových súťaží pokračujú na základe udelenej výnimky.

Program najbližších stretnutí MOL ligy hádzanárok 2020/2021:
SR
sobota 14. 11.:
17.00 h HC DAC Dunajská Streda – ŠŠK Prešov
nedeľa 15. 11.:
18.00 h Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa
utorok 17. 11.:
16.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov

ČR
sobota 14. 11.:
16.30 h DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň
17.00 h DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba
nedeľa 15. 11.:
17.00 h Handball PSG Zlín – Sokol Písek
utorok 17. 11.:
16.00 h DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc
streda 18. 11.:
18.00 h DHK Baník Most – TJ Sokol Písek

Program víkendových stretnutí 9. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
sobota 14. 11.
18.00 h HKM Šaľa – ŠKP Bratislava
18.00 h HáO TJ Slovan Modra – MŠK Považská Bystrica
18.00 h MHC Štart Nové Zámky- Tatran Prešov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022