Načítavanie údajov ...

Kukučkova dôvera ho potešila, nechce chýbať na domácich ME 2022

Martin Potisk preukázal svoj talent v Slovnaft handball extralige a vďaka svojim výkonom rýchlo získal v mladom veku zahraničný angažmán. Ešte v čase, keď pôsobil v Slovane Modra, dostal prvýkrát pozvánku do mužskej reprezentácie Slovenska. Bolo to v decembri 2017. Do jej kádra patrí aj v súčasnosti, keď pôsobí v nemeckom ThSV Eisenach. Dvadsaťjedenročný hádzanár hrajúci na poste spojky viac o svojom doterajšom účinkovaní v Nemecku i cieľoch s reprezentáciou SR prezradil v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Máte za sebou už druhú sezónu v drese Eisenachu. Aká bola v porovnaní s tou premiérovou?

Druhá sezóna bola na rozdiel od tej prvej bez zranenia, takže som trochu viac mohol okúsiť nemeckú hádzanú v porovnaní s mojou úvodnou, v ktorej som odohral asi len päť – šesť zápasov.

V druhej najvyššej nemeckej súťaži patrilo pri jej prerušení a potom aj ukončení vášmu tímu 11. miesto. Zodpovedalo to klubovým ambíciám?

Myslím si, že áno. Pre nás ako nováčika bolo udržať sa, čo sa nám podarilo, takže z môjho pohľadu sme našu úlohu splnili.

V predchádzajúcej sezóne ste účinkovali v III. lige, v tej uplynulej ste si zahrali II. bundesligu, v čom ste vy osobne vnímali najväčší rozdiel?

Ťažko sa pre mňa odpovedá na túto otázku, keďže som v III. lige až toľko toho neodohral. Myslím si však, že v tejto sezóne to bolo o úroveň rýchlejšie a silovejšie, aj keď aj tie stretnutia v III. lige mali tiež vysokú úroveň.

Vekom ste ešte mladý a talentovaný hráč. Bolo pre vás náročné sa presadiť a dostať šancu v Nemecku?

Áno, bolo to veľmi náročné a stále aj je, keďže som sa úplne doteraz nepresadil. Je to oveľa náročnejšie ako to, na čo som bol zvyknutý.

Ako ste spokojný s vašou pozíciou v družstve ThSV? Máte dôveru trénera?

Myslím si, že nemám úplne pevnú pozíciu, keďže som striedal rôzne fázy. Boli chvíle, keď som hrával, ale aj také, keď som sa na palubovku nedostal. Uvidíme, čo prinesie ďalšia sezóna.

Začnete v drese Eisenachu aj ročník 2020/2021?

Áno, v Eisenachu začnem aj ďalšiu sezónu. Zatiaľ mám zmluvu na ďalšie dve sezóny.

Patríte do kádra mužskej reprezentácie Slovenska, ako sa cítite v národnom tíme pod vedením Petra Kukučku a čo by ste s ním chceli dosiahnuť?

Zatiaľ som s trénerom Kukučkom a realizačným tímom absolvoval len dva zrazy, ale prevažujú pozitívne pocity. Škoda len toho konca januárovej I. fázy kvalifikácie. Ja som rád, že ma tréner zavolal, aj keď som v klube v tom čase príliš nehrával, takže ma to aj čiastočne prekvapilo. Mojím cieľom je si zahrať na domácich majstrovstvách Európy v roku 2022.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022