Načítavanie údajov ...

Kukučkovci našli premožiteľa až v dvanástom dueli

V ženskej hádzanej hrajú momentálne prím majstrovstvá Európy, ale mužské súťaže sú v plnom prúde. V strede týždňa sa v zahraničí hrali ligové i pohárové súťaže. Udalosťou kola vo Švajčiarsku bola prvá prehra HC Kriens Luzern v sezóne. Zverenci trénera Petra Kukučku, ktorí doteraz ťahali úspešnú šnúru, našli premožiteľa až vo svojom dvanástom ligovom vystúpení, keď v Zürichu podľahli tímu GC Amicitia tesne 28:29. Tretiu výhru za sebou si pripísali hádzanári HSC Suhr Aarau, ktorí uspeli v Kreuzlingene 25:23 aj vďaka dvom gólom pivota Martina Slaninku a v tabuľke sa posunuli na 4. pozíciu. Naďalej sa nedarí TSV St. Otmar St. Gallen. Jeho brankár Marián Žernovič predviedol 9 zákrokov pri 37 strelách hráčov Wackeru Thun, ale po záverečnom hvizde bola z toho piata prehra za sebou (35:37).
Radosť zavládla aj v nemeckom SC DHfK Lipsko, ktoré už pod vedením nového šéftrénera Rúnara Sigtryggssona z Islandu vyhralo na palubovke Wetzlaru 25:24, pričom rozhodujúci gól dosiahlo 23 sekúnd pred koncom z ruky Čecha Mateja Klímu. Pri dôležitom triumfe nad tabuľkovým susedom bol aj Miloš Putera, ktorý sa po dočasnom záskoku vo funkcii hlavného kormidelníka vrátil na pozíciu asistenta kouča. Minden po šokujúcom obrate proti Füchse Berlín prehral na pôde Lemga 27:30, Tomáš Urban bol tentoraz bez gólu.
Vo Francúzsku zvládlo Toulouse aj s brankárom Teodorom Paulom dôležitý súboj so štvrtým Cessonom (30:24) a aktuálne figuruje na 5. priečke najvyššej súťaže.
Vo štvrťfinále Českého pohára sa Zubří trénera Petra Dávida presadilo proti Sokolu Nové Veselí (35:27), za hostí trikrát skóroval Marián Hajko, Andrej Parolly nefiguroval medzi strelcami. Ani gól Otta Kancela nepomohol tímu KH Kopřivnice proti Brnu (22:25), ktorému chýbal Vladimír Ratkovský. Nehral ani ďalší Slovák Ľuboš Hlipala, ktorého Jičín nestačil na Plzeň (25:34).
Nava, klub Jakuba Prokopa a Tomáša Smetánku, neuspel v 2. kole Kráľovského pohára v Španielsku v súboji s družstvom Granollers (28:35) a v Maďarskom pohári sa Cegléd v zostave bez Martina Mazáka lúčil v 3. kole po prehre s Budai Farkasok 30:36.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/HCKriensLuzern/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022