Líder Most zabral po zmene strán a v Olomouci získal oba body

V prvom polčase vyrovnaná partia, po zmene strán jednostranná záležitosť. To bola stredajšia predohrávka 17. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok 2019/2020, v ktorej DHK Zora Olomouc podľahol DHK Baník Most. Olomoučanky v I. polčase trápili favorita, ktorého čakajú počas víkendu povinnosti v Pohári EHF, a na prestávku išli dokonca s jednogólovým vedením (14:13). Po zmene strán však nemali šancu, druhú tridsaťminútovku prehrali 8:17 a celý duel 22:30. Za Baník bola s 10 gólmi najlepšou strelkyňou Slovenka Alica Kostelná. Most si upevnil líderskú pozíciu, Olomouc nevyužil šancu dostať sa na 2. priečku a zostal štvrtý.
Výsledok stredajšieho predohrávaného stretnutia 17. kola MOL ligy hádzanárok 2019/2020:
DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 22:30 (14:13)
Najviac gólov: Krůpová 6/5 – A. Kostelná 1/5, 250 divákov