Načítavanie údajov ...

Liga majstrov žien v sezóne 2019/2020 bez víťaza

Najprestížnejšia európska klubová pohárová súťaž v hádzanej žien zostane v sezóne 2019/2020 bez víťaza. Európska hádzanárska federácia (EHF) v piatok informovala o zrušení turnaja Final 4 Ligy majstrov. Toto rozhodnutie potvrdila na piatkovom zasadnutí prostredníctvom videokonferencie exekutíva EHF na základe podrobnej analýzy globálnej zdravotnej situácie a s ohľadom, že zdravie a bezpečnosť hráčok i ďalších členov jednotlivých tímov je najvyššou prioritou. Zároveň chce prijať ďalšie kroky na podporu ženskej hádzanej v nadchádzajúcom ročník 2020/2021.

Po jarnom odklade pre pandémiu koronavírusu mala LM hádzanárok vyvrcholiť v termíne 3. – 6. septembra v Budapešti. Maďarská metropola mala vtedy byť aj dejiskom štvrťfinálových duelov.

„Sme v úzkom kontakte s predstaviteľmi Maďarského hádzanárskeho zväzu, ktorí nás pravidelne informovali o obmedzeniach a opatreniach, napríklad aj v súvislosti s organizáciou významných podujatí či cestovaním cez hranice. Už v minulosti sme tvrdili, že stretnutia sa uskutočnia len za predpokladu, že bude možné zaistiť bezpečné prostredie pre všetkých zúčastnených. Turnaj Final 4 si vyžaduje inú prípravu v porovnaní s jednotlivými samostatnými duelmi LM,“ vyjadril sa prezident EHF Michael Wiederer, ktorého doplnila generálna sekretárka Maďarského hádzanárskeho zväzu Gabriella Horváthová. „Toto je mimoriadna situácia a niet pochýb, že zdravie a bezpečnosť majú prioritu. Napriek tomu sme sklamaní, boli sme pripravení zorganizovať ďalšie skvelé podujatie Final 4 Ligy majstrov.“

Verdikt o zrušení zvyšku sezóny v LM žien nemá vplyv na nadchádzajúcu edíciu, ktorej prvé zápasy sú naplánované na 12. – 13. septembra 2020. Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 sa uskutoční 1. júla o 18.00 h vo Viedni.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Photo Kari Brattset © 2019 Uros Hocevar – ehfcl.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022