Načítavanie údajov ...

LM MUŽI: BARCELONA V SKUPINE LIGY MAJSTROV 2021/2022 AJ S PSG A VESZPRÉMOM

Barcelonský obhajca triumfu v Lige majstrov v hádzanej dostal náročných protivníkov v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov. Rekordný deväťnásobný šampión Ligy majstrov sa v edícii 2021/2022, ktorú vyžrebovali v piatok vo Viedni, ocitol v B-skupine spolu s tímami Paríž Saint-Germain Handball (Fr.), FC Porto (Portug.), Lomza Vive Kielce (Poľ.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Telekom Veszprém HC (Maď.), C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) a HC Motor Záporožie (Ukr.).

Prezident Európskej hádzanárskej federácie (EHF) Michael Wiederer svojou rukou tiež rozhodol, že v A-skupine si zmerajú sily šampión z roku 2018 Montpellier HB (Fr.), jeho nástupca z roku 2019 HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), lanský víťaz THW Kiel (Nem.), tohtoročný finalista Aalborg Haandbold (Dán.), MOL-Pick Szeged (Maď.), HC Meškov Brest (Biel.), HC PPD Záhreb (Chor.) a Elverum Haandball (Nór.).

Medzi už 16 účastníkmi nového formátu LM nefiguruje najúspešnejší slovenský klub ostatných rokov Tatran Prešov, ktorý sa predstaví v Európskej lige, kde je priamo nasadený do skupinovej fázy.

Zápasy prvého kola skupinovej fázy LM mužov sa budú hrať 15. – 16. septembra. Hrací systém je rovnaký ako v predchádzajúcej edícii, hracie dni budú naďalej streda a štvrtok.

Po vyvrcholení diania v skupinách sa pokračuje súbojmi play-off (pre tímy na 3. – 6. miestach v základnej fáze) a následne štvrťfinále (účasť v ňom majú priamo zaistenú prvé dve družstvá z oboch skupín), po ktorom budú známi štyri účastníci prestížneho turnaja Final 4 v kolínskej LANXESS aréne.

Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov v hádzanej mužov 2021/2022:

A-skupina:
MOL-Pick Szeged (Maď.)
THW Kiel (Nem.)
HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.)
Aalborg Haadbold (Dán.)
HC Meškov Brest (Biel.)
Montpellier HB (Fr.)
HC PPD Záhreb (Chor.)
Elverum Haandball (Nór.)

B-skupina
Paríž Saint-Germain Handball (Fr.)
Barca (Šp.)
FC Porto (Portug.)
Lomza Vive Kielce (Poľ.)
SG Flensburg-Handewitt (Nem.)
Telekom Veszprém HC (Maď.)
C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.)
HC Motor Záporožie (Ukr.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ehf.champions.league

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022