Načítavanie údajov ...

Majstrovský Tatran v príprave už aj s dvojicou nováčikov

Z minuloročného kádra už v Prešove nepokračujú kapitán Radovan Pekár a Čiernohorec Petar Abramovič

Hádzanári Tatrana Prešov začali v pondelok s letnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu. Na úvodnom tréningu v Tatran handball aréne sa predstavilo 16 hráčov, tréner Slavko Goluža privítal aj dvojicu nových akvizícií – slovenského reprezentanta Martina Straňovského (Erlangen/Nem.) a Francúza Titouana Afanoua Gatineho (Paríž St. Germain/Fr.), ako aj rekonvalescenta po problémoch s chrbtom Ľuboša Šárpatakyho. Od utorka sa pripoja k družstvu úradujúceho šampióna SR aj Chorvát Bruno Butorac a Slovinec Januš Lapajne, ktorí si plnili reprezentačné povinnosti na Stredomorských hrách. Rus Roman Carapkin sa pridá v stredu, keďže pre neskorší koniec uplynulej sezóny v drese prešovskej rezervy dostal dva dni voľna navyše. Z minulosezónneho kádra nebude v Tatrane pokračovať Petar Abramovič z Čiernej Hory a kariéru ukončil prešovský kapitán Radovan Pekár, držiteľ 12 majstrovských titulov.

„V príprave budem klásť dôraz na prácu a prístup k nej. Mužstvo je určite inak pripravené ako na začiatku minulej sezóny, čo zjednoduší a urýchli tréningový proces. Zároveň však bude príprava o to náročnejšia. Máme však dostatok času, preto vieme prípravu rozložiť tak, aby bola kvalitná,“ povedal po prvom tréningu tréner Slavko Goluža.

Jedným z dvoch nováčikov medzi šestnástkou hádzanárov Tatrana na prvom tréningu bol Martin Straňovský. „Prestávka bola trochu kratšia, keďže sme o niečo neskôr končili v Nemecku. Nebol som na zraze reprezentácie, lebo som cítil rameno, ale teraz som už fit. Sme veľmi radi, že už sme v Prešove. Chalanov poznám, atmosféra na prvom tréningu bola dobrá, takže super. Nemyslím si, že to bude hneď nejaké náročné prvý týždeň. Začneme pomalšie. Na úvod sme si dali futbal a potom stabilizačné cvičenia,“ skonštatoval po prvom tréningu Martin Straňovský, ktorý mesačnú dovolenku strávil s rodinou doma v Nových Zámkoch. Pred začiatkom sezóny sa však už s manželkou i dcérkou presťahoval do Prešova. Pred sezónou ho potešila informácia, že Tatran sa stal priamym účastníkom Ligy majstrov. Trochu ho mrzí iba to, že žreb neprisúdil zeleno-bielym jeho bývalého zamestnávateľa – španielsky Ademar León. „Bolo by to také déja-vu, lebo naposledy som tam hral už dosť dávno. Určite by to bol super pocit. Budeme sa snažiť o to, aby sme zo skupiny postúpili a možno v ďalšej fáze sa dočkám aj tohto zápasu s Leónom. V každom prípade nás čakajú zaujímavé stretnutia,“ uviedol Martin Straňovský k žrebu, ktorý Tatranu prisúdil macedónsky Metalurg Skopje, dánsky Bjerringbro-Silkeborg, portugalský Sporting Lisabon, turecký Besiktas Mogaz Istanbul a ruský tím Čechovskí Medvedi.

Tatran aj v nastávajúcej sezóne bude bojovať opäť na viacerých frontoch. Okrem základnej skupiny Ligy majstrov bude tradične účinkovať v nadnárodnej SEHA lige, domácej Slovnaft handball extralige a Slovenskom i Česko-slovenskom pohári, ktorým otvorí koncom augusta v domácom prostredí nový súťažný ročník.

Prehľad hráčov prítomných na prvom tréningu letnej prípravy: Oliver Rábek, Dominik Krok, Tomáš Číp, Michal Kasal, Jakub Hrstka, Lukáš Urban, Ante Babič, Igor Čupryna, Mario Cvitkovič, Martin Kríž, Miloš Šárpataky, Ľuboš Šárpataky, Tomáš Rečičár, Leon Vučko, Martin Straňovský, Titouan Afanou Gatine.
Chýbali: Bruno Butorac, Januš Lapajne, Roman Carapkin

Plán prípravy hádzanárov Tatrana Prešov:
7. – 8. 7. 24. ročník turnaja v plážovej hádzanej (zároveň 5. ročník Memoriálu Vincenta Lafka) v Prešove
20. 7. modelovaný zápas tímov Tatrana
28. 7. dvojzápas na palubovke Tauron Stal Mielec (Poľsko)
3. – 4. 8. domáci dvojzápas s KS Azoty-Pulawy (Poľsko)
10./11. 8. súper v štádiu riešenia
14. – 18. 8. 50. ročník medzinárodného Turnaja majstrov v Doboji (Bosna a Hercegovina) za účasti klubov KIF Kolding (Dán.), Steaua Bukurešť (Rum.), RD Koper (Slo.), Hapoel Rišon Lezion (Izr.), Vojvodina Nový Sad (Srb.), Izvidjač Ljubuški, RK Sloga Doboj (obaja Bosna a Herc.)

Sezónu začne turnajom Česko-slovenského pohára, ktorý sa uskutoční 25. – 26. 8. v Prešove.

Autor: SITA , Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022