Načítavanie údajov ...

Martin Straňovský po 15 rokoch opäť v drese Štartu

Návrat Martina Straňovského do MHC Štart Nové Zámky, má byť inšpiráciou pre mladých hráčov

V uplynulej sezóne bol kapitánom majstrovského Tatrana Prešov. Pandémia koronavírusu však nedovolila ročník 2019/2020 dohrať. Napokon sa predčasne a zároveň nečakane skončilo aj necelé dvojročné pôsobenie Martina Straňovského v centre Šariša, keď sa s vedením klubu nedohodli na ďalšej spolupráci. Tridsaťštyriročný skúsený krídelník sa vrátil do rodných Nových Zámkov, pričom popri trénerskom vzdelávaní čakal na zahraničný angažmán. Podľa vlastných slov si chcel počkať na tú správnu ponuku. „Nebojím sa, že by som zostal bez klubu,“ vyjadril sa vtedy M. Straňovský.

Nová sezóna je predo dvermi a keďže zatiaľ nemá nový tím (v tejto súvislosti sa spomínalo napr. Nemecko, pozn.), logickým vyústením situácie bolo, že sa rozhodol pomôcť klubu, ktorého je odchovancom a práve z neho sa v roku 2005 vydal na legionárske chodníčky. Od začiatku sezóny 2020/2021 si bude obliekať dres MHC Štart Nové Zámky, ktorý ho počas víkendu predstavil ako svoju najvýraznejšiu letnú posilu. Takže zatiaľ bude predvádzať svoje hráčske umenie na slovenských palubovkách.

„S Martinom sme sa dohodli, že u nás začne sezónu, pokiaľ sa mu nepodarí nájsť angažmán v zahraničí. Zatiaľ vypomôže svojmu materskému klubu pri štarte do nového ročníka, čomu sa veľmi tešíme. Určite bude inšpiráciou pre našich mladých hráčov, či už na tréningoch, ale aj v zápasoch,“ vyjadril sa pre klubový web manažér MHC Štart a starší z bratskej dvojice Tomáš Straňovský.

Novozámčania vytiahli pred blížiacim sa vyvrcholením Slovenského pohára v Bardejove, kde ich na turnaji Final 4 čaká v semifinále obhajca MŠK Považská Bystrica, eso najväčšieho kalibru. Martin Straňovský strávil najskôr deväť rokov v Španielsku v družstvách Ademar León a FC Barcelona, potom štyri roky v nemeckom HC Erlangen a následne v roku 2018 zamieril do Tatrana Prešov. Najlepší hádzanár SR za rok 2006 nebude v Nových Zámkoch nosiť dres s tradičnou 24, hoci opäť nebudú chýbať tieto číslice – len tentoraz v obrátenom garde: 42.

Martin Straňovský stále patrí medzi najlepších hádzanárov na Slovensku a dlhé roky je neodmysliteľnou súčasťou reprezentácie, ktorej chce pomôcť. A preto ešte túži hrať hádzanú na najvyššej úrovni. „Sú tu aj domáce majstrovstvá Európy v roku 2022, na ktorých by som sa rád rozlúčil,“ vyhlásil nedávno M. Straňovský.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: MHC ŠTART Nové Zámky

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022