Načítavanie údajov ...

Matej Mikita v Nemecku, reprezentačnú spojku angažoval druholigový ASV Hamm-Westfalen

Po období zranení sa reprezentant SR pokúsi ´reštartovať´ svoju kariéru v II. bundeslige

Nemecký druholigový hádzanársky klub ASV Hamm-Westfalen len pár dní pred začiatkom prípravy na novú sezónu vyriešil obsadenie postu ľavej spojky, na ktorý angažoval Mateja Mikitu. Slovenský reprezentant bol naposledy hráčom francúzskeho prvoligového klubu C’Chartres Métropole Handball, v ktorého kádri figuroval aj jeho krajan Lukáš Urban. Dvadsaťšesťročný Košičan sa Hammu upísal na dva roky, pričom na ľavej spojke bude jeho konkurentom o miesto v zostave Marian Orlowski.

M. Mikita hneď v prvej sezóne (2018/2019) po svojom príchode do krajiny galského kohúta pomohol 45 gólmi Chartres k postupu do najvyššej francúzskej súťaže. V ďalších ročníkoch nemohol vinou zranení a zdravotných problémov odohrať toľko, koľko by si želal. Teraz je však už v poriadku, čo potvrdila aj lekárska prehliadka v novom klube.

„Pôvodne sme ho nemali na zozname potenciálnych posíl, ale upozornil nás naňho jeho manažér. Je to ako vo futbale. Musíte len povedať, koho hľadáte. Matej je kompletný hráč s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý v útoku predstavuje gólovú hrozbu pre súpera. Sme radi, že si zvolil náš klub,“ uviedol na klubovom webe a portáli www.wa.de výkonný riaditeľ ASV Thomas Lammers ešte pri júlovom podpise zmluvy.

Mladší z bratov Mikitovcov bol v Hamme na skúške koncom júna a napokon sa stal šiestou letnou posilou tímu, ktorému v II. bundeslige 2020/2021 patrila konečná 9. priečka. „Koniec koncov nekúpite mačku vo vreci. Aj keď nie je možné ukázať všetko, bolo vidieť, že hádzanú vie hrať. Navyše, aj z ľudského hľadiska to v jeho prípade zapasovalo,“ dodal pre portál wa.de Lammers.

Košický odchovanec (195 cm, 104 kg) si pred trojročným pôsobením v Chartres (2018-2021) obliekal dva roky dres maďarského B. Braun Gyöngyös (2016-2018). V Maďarsku hrával už od svojich 17 rokov, keď zamieril do tímu PLER Budapešť (2011-2016, klub v minulosti vystupoval aj pod názvami PLER KC či FTC-PLER).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: www.asv-hamm-westfalen.de

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022